Zpříjemněte si podzim návštěvou evropských vinobraní

Jednou z nejhezčích podzimních akcí, která vám mimo jiné intenzivně připomene mimořádné letní okamžiky, může být nepochybně vinobraní. Celou řadu jich samozřejmě můžete navštívit v tradičních vinařských regionech Česka. Pokud byste ale chtěli zkusit něco nového, podívejte se za hranice. A byť byly některé z tradičních akcí, kvůli koronavirové pandemii zrušeny, stále je kam za výjimečnými zážitky vyrazit.

  • Rakousko

Wienna Wine Hiking

Trochu netradiční, ale možná o to zajímavější vinobraní můžete zažít ve Vídni. Vinohrady se v rámci akce Wienna Wine Hiking návštěvníkům otevřou na třech různých turistických trasách, z nichž dvě měří deset a třetí pět kilometrů. Záleží na tom, jestli chcete víc chodit, anebo popíjet. Kromě ochutnávek lokálních vín pro vás budou připravené také místní speciality a podobně.

Termín: 24. až 25. září, denně od 10.00 do 18.00

  • Polsko

Wine Expo Poland

Každoroční Wine Expo Poland se tradičně koná ve Varšavě a je zaměřený nejen na producenty, dovozce či distributory, ale i na běžné milovníky vína, kteří by se o něm v rámci akce měli dozvědět co nejvíc. Kromě 2500 vín od více než stovky výrobců lahodného moku na vás čeká i celá řada degustací, prezentací, konferencí či večeří.

Termín: 4. až 5. listopadu

  • Slovensko

 

Tokajské vinobraní Čerhov

V obcích Čerhov a Malá a Velká Trňa proběhne koncem září už 19. ročník vinobraní, které potěší především příznivce Tokajského vína. Kromě ochutnávek vína a místní gastronomie váš čeká i bohatý kulturně-sportovní program.

Termín: 23. až 25. září

 

  • Itálie

Vino al Vino

Třetí zářijový víkend se na hlavním náměstí v italském Panzanu poblíž Florencie uskuteční festival Vino al Vino, během něhož budete moci ochutnávat víno z mnoha vinařství této oblasti. Nejprve si za 12 eur koupíte degustační sklenici, která se tím stává vaší „vstupenkou“ na ochutnávku vín vystavených na stáncích. Těšit se můžete také na hudbu, místní gastronomické speciality a slavnostní atmosféru.

Termín: 16. až 18. září

 Potřebujete si vyměnit peníze?

Pokud jste se rozhodli vyrazit na některé vinobraní či festival vína mimo naši republiku, neváhejte si u nás vyměnit koruny za měnu, kterou budete v dané zemi potřebovat. 

Mohlo by Vás zajímat