Léto nekončí. Vyrazte na podzim do Řecka

Léto nekončí, když víte, kam vyrazit. Jestli se ještě nehodláte smířit s blížícím se podzimem, vyrazte do Řecka. Pláže už nejsou tak natřískané, památky zase nejsou obsypané turisty a denní teploty z vás nevysají veškerou energii. Můžete zůstat na prodloužený víkend v Aténách, ale mnohem lepší je na pár dnů vyrazit na některý z kouzelných řeckých ostrovů. Nezmýlíte se, ať už si vyberete jakýkoliv. Přesto jsme pro vás vybrali pár míst, kde si skvěle dobijete baterky před podzimními plískanicemi a zimním nečasem.

Rhodos

Průměrná zářijová teplota tu atakuje 28 stupňů Celsia, což je fajn jak na procházky historickým centrem, tak na relax u moře. Nejvyhlášenější místní pláží je Tsambika u letoviska Kolymbia. Má zhruba kilometr a díky mírnému vstupu do moře je vhodná i pro rodiny s dětmi. Skvělá je rovněž pláž Prasonisi, která odděluje Středozemní od Egejského moře.

Kréta

Má vše, co jste si pro dovolenou vysnili – nádhernou přírodu, spoustu starověkých pokladů díky nesmírně bohaté historii, rušná města i ospalé vesničky, fantastickou kuchyni, pohostinné lidi a samozřejmě i dokonalé pláže. Mezi nejkrásnější krétské pláže patří Elafonisi, Preveli, Balos nebo Váji. A nezapomeňte „objevit“ také Ajos Pavlos, masivní písečné duny na jižním pobřeží, které ukrývají další skvostnou pláž.

Naxos

Tady vyrůstal bůh všech bohů Zeus, takže je to skvělé místo i pro vás. V uličkách zdejšího starého města se můžete ztratit na dlouhé hodiny nebo sednout na kolo či skútr a vyrazit do okolí. Večer vystupte k ohromné bráně, která zůstala jako jediná z Apollonova chrámu z 6. století před naším letopočtem a je symbolem ostrova, a pokochejte se pohledem na západ slunce nad Egejským mořem.

Karpathos

Užívejte si na plážích, zajděte si na ryby a čerstvě upečený chléb do přístavu, dejte si chobotnici nebo si vychutnejte kávu u mola. Ale hlavně se nechte ukolébat životním rytmem místních, kteří nikdy nikam nepospíchají. Před odjezdem se nezapomeňte vyfotit u tradičních větrných mlýnů, které „dohlížejí“ na ostrov ze zdejších kopců.

Hydra

Rozkošné místo jen půl hodiny trajektem z Atén, kam jezdí lidé z hlavního města odpočívat. Důvod je prostý. Je tady božský klid – auta sem nemůžou (snad jen s výjimkou popelářů a policistů) a veškerá přeprava se odehrává na oslech. Taky se můžete svézt na jejich hřbetu, nebo se vydat do křivolakých uliček po svých. Dejte si nějakou dobrotu v některé místní taverně, projděte se po přístavním molu a dopřejte si dvacet na nedaleké písečné pláži.

Ať už se rozhodnete vyrazit kamkoliv, nezapomeňte si přibalit i dostatečnou hotovost v eurech. Peníze si můžete před cestou vyměnit ve více než 100 pobočkách společnosti Tourist Centrum po celé republice. A když je nestihnete na cestách utratit, přineste je na výměnu zase k nám. Naše pobočky najdete zde.

  • Proč vyrazit po sezóně?

Výhodou posezonního cestování jsou nižší ceny. Někdy přitom klesají ceny opravdu znatelně – nejen v hotelech, ale i restauracích či barech. Levnější bývají i letenky nebo celé zájezdy. Díky tomu, že je všude méně lidí, máte více soukromí, nemusíte se tlačit ve frontách a místní obchodníci vás budou hezky opečovávat. A konečně počasí – letní vedra vystřídají příjemnější podzimní teploty vhodné k výletům i ke koupání. Déšť přitom moc nehrozí (na rozdíl od Česka).

Mohlo by Vás zajímat