Glamping: luxusní kempování pro náročné

Glamping, neboli „glamorous camping“, je trendem, který v posledních letech získává na popularitě po celém světě, a Česká republika není výjimkou. Pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo přírody, aniž by se vzdali pohodlí, je glamping ideální volbou.

Tento druh ubytování totiž kombinuje obojí – dobrodružství kempování a komfort hotelu. Je tak řešením pro ty, kteří si chtějí užít pobyt v přírodě s večerním posezením u ohně, ale zároveň nechtějí spát na karimatce ve spacáku, vozit s sebou plné auto věcí anebo být rušeni okolními stanaři.  

Glamping na mnoho způsobů

Glampingové resorty nabízejí ubytování na mnoho způsobů – zvolit si můžete vybavený stan s postelemi a povlečením, ale také elegantní jurty, safari stany, dřevěné sruby, mobilní domky, týpí, stromové domky, pods (dřevěné buňky) nebo spací sudy… Všechny tyto ubytovací jednotky mohou být vybaveny pohodlnými postelemi, elektřinou, topením a někdy i kuchyňkou a koupelnou, nebo alespoň solární sprchou. Některé resorty vám poskytnou třeba i venkovní vířivku. Záleží na tom, jakou míru luxusu si zvolíte. Největší výhoda? Pohodlí a vybavení, kdy s sebou stačí jen minimum věcí. Přičemž ceny pronájmu jsou obvykle nižší než u tradičních hotelů s personálem.

  

Kde se dá luxusně kempovat

Glampingové destinace jsou často umístěny v krásných a odlehlých lokalitách, což umožňuje hostům zažít přírodu zblízka. Můžete objevovat lesy, louky, jezera a rybníky, večer si opéct buřty a pozorovat hvězdy, ráno se probudit za zpěvu ptáků, a to vše z pohodlí svého luxusního ubytování. V tuzemsku jsou krásná glampingová místa na Lipně, v Lužických horách (Treehouse Ještěd), v Českém ráji (Bohemian Cottage), ale i na Slapech. Navštívit můžete Dobčické rybníčky v jižních Čechách, kemp Andělská hora v Karlovarském kraji, Golden Valley v Chotýšanech, Glamping Brdy, Areál Vigvam v Němčicích u Kolína a mnohé další. 

Kam za glampingem v zahraničí

Oblíbené glampingové resorty najdete u rakouských jezer nebo třeba v Německu u Bodamského jezera. Vyrazit můžete i k moři, takové Chorvatsko je kempování zaslíbené a vyrostlo zde i mnoho luxusních glampingových míst, třeba poblíž města Medulin. Na různých místech Evropy vyrostly i tzv. bubble hotely, kdy místo stanu obýváte průhlednou „bublinu“, a usínáte tak s hvězdným nebem nad hlavou. Nachází se v Severní Irsku, na Islandu, ale i ve Španělsku či Francii. 

Ať už plánujete romantický útěk ve dvou, rodinnou dovolenou nebo dobrodružný víkend s přáteli, glamping vám přinese nezapomenutelné zážitky v nádherných lokalitách v harmonii s přírodou.

 

Mohlo by Vás zajímat