Kam utéct před zimou? Zkuste maďarské termální lázně

Pobyt v termálních lázních, spojený s procházkami a společnými večery, třeba při společenských hrách, může být skvělou relaxací. Dnes se podíváme na to, jaké možnosti v tomto ohledu nabízí Maďarsko. 

Jeden z nejoblíbenějších lázeňských komplexů, který se nachází v historickém městečku Göyr, je sice momentálně v rekonstrukci a dostupný bude až v průběhu příštího roku. To ale vůbec nevadí, podobných míst je totiž v této zemi celá řada.

Bükfürdó pro všechny generace

Například centrum Bükfürdó, které leží necelých čtyři sta kilometrů od Prahy v blízkosti rakouských hranic. Areál na čtrnácti hektarech plochy nabízí množství bazénů, včetně krytých, s termální a normální vodou, termální mají teplotu až 38 stupňů. Najdete tu třeba i saunový svět či prostorná odpočinková místa ap. 

Széchényi: Spojte odpočinek s objevováním

Lázně Széchényi patří k největším evropským komplexům s horkými prameny vůbec. Návštěvníkům jsou k dispozici jsou tři velké venkovní bazény, z toho jeden s teplotou 35 až 37 stupňů, a také dvanáct vnitřních. Jejich teplota se pohybuje v rozmezí 28 až 40 stupňů. 

Lázním na atraktivitě přidává fakt, že leží v samotném centru Budapešti. Můžete tedy nejen relaxovat v léčivé vodě, ale také tohle nádherné město s bohatou historií důkladně prozkoumat. Nenechte si ujít majestátní gotický kostel Matyášův chrám, starobylé sídlo Budínský hrad a další.

Potřebovat budete hotovost

Než vyrazíte na cestu, měli byste si promyslet, jak budete v Maďarsku platit. Na většině míst, jako jsou vstupy do lázní, restaurace či supermarkety, lze pochopitelně platit kartou. Jenomže třeba na místních trzích, kde si budete moct nakoupit proslulé maďarské speciality, se bez hotovosti neobejdete. 

Forinty je nejlepší vyměnit už v ČR. Na všech pobočkách Tourist Centra se o vás rádi postaráme. A věříme, že budete s našimi službami spokojeni, jsme totiž férová směnárna. Ať se vám pobyt v maďarských lázních vydaří!

 

Mohlo by Vás zajímat