Kam k moři v Itálii: Nejhezčí pláže a další tipy

Chystáte se letos k moři „jen“ do Itálie? Dobře děláte. Tato jižanská země nenabízí jen přeplněné široké pláže, ale také romantické skalnaté zátoky a písčité břehy jako v Karibiku. 

Itálie je proslulá nejen svou historií, kulturou a gastronomií, ale také právě úchvatnými pobřežními oblastmi s různými typy pláží a křišťálově čistým mořem. Kam v Itálii zamířit, pokud máte děti, hledáte soukromí a romantiku či dobrodružství?

Pro rodiny s dětmi

Rodičovský ráj v Lido di Jesolo: Pláž poblíž Benátek nabízí písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, což je pro malé děti ideální. Lido di Jesolo je navíc vybaveno množstvím zábavních aktivit pro rodiny, jako jsou vodní parky či lunaparky.

Rodinná atmosféra v Bibione: Bibione je oblíbenou destinací pro rodiny, podobně jako Rimini. Má široké pláže s jemným pískem a klidným mořem. Nechybí různé zábavní aktivity pro děti, jako třeba minigolfová hřiště.

Přírodní krásy v oblasti Salento: Pro rodiny, které hledají klidnější a přírodnější prostředí, je oblast Salento v jižní Itálii skvělou volbou. Najdete tu malebné pláže s azurovým mořem a nedotčenou krajinu.

Panenská Kalábrie: Na jihu Itálie naleznete pláže s tím nejjemnějším pískem a dokonale čistou vodou. S dětmi můžete vyrazit třeba na výlet lodí po členitém pobřeží.

Pro romantiky

Sardinie, Cala Goloritze: Tato pláž na Sardinii patří mezi italské skvosty, i proto byla díky svým vápencovým útesům a bílému písku oceněna organizací UNESCO. 

Kalábrie, Tropea: Přímo pod útesy, na nichž se rozléhá historické město Tropea, najdete pláž s tyrkysovou vodou, špičkovými restauracemi a beach bary.

Bari, Polignano a Mare: Přístavní město Bari na jihu Itálie leží nad azurovým Jaderským mořem a pyšní se tou nejkrásnější pláží široko daleko. Je ideální pro potápění a šnorchlování.

  

Pro dobrodružné cestovatele

Lampedusa, Spiaggia dei Conigli: Vydejte se na ostrov Lampedusa, kde vás přivítá nádherná pláž, o které se říká, že je nejkrásnější na světě. Dostanete se sem jen lodí nebo letecky. Cesta není snadná, ale stojí za to! Jen čistá neposkvrněná příroda a bohatý podmořský život, potkáte tu i mořské želvy. Patříte-li mezi dobrodruhy, na ostrově Lampedusa se můžete mezi skalami a bujnou vegetací „prodrat“ také na okouzlující pláž Cala Pulcino. Davů turistů se bát nemusíte.

Pro náročné

Nejmodřejší moře na Sardinii: Oblíbená dovolenková destinace celebrit, to je Sardinie se svým oslnivě bílým pískem a nejmodřejším mořem. Zdejší pláže lákají nejen ke koupání, opalování a odpočinku, ale také k focení na Instagram. Naším tipem je pláž Cala Goloritzé, která je známá pro své úchvatné skalní útvary a azurovou vodu. Je obklopena vysokými útesy a je oblíbenou destinací pro potápěče. Anebo Cala Mariolu, další nádherná pláž na Sardinii, která je známá svými krásnými korálovými útvary pod vodou a písečnými plážemi.

Rady a tipy na cestu

Na italskou pevninu, k pobřeží v severní a střední části země, snadno dojedete autem. Oblíbená přímořská letoviska Bibione, Caorle nebo Jesolo jsou z Prahy vzdálená 700 až 800 km. Rakouskou dálniční známku si můžete zakoupit předem na pobočkách Tourist Centra. Na italských dálnicích funguje mýtný systém (dálniční známka se předem nekupuje). Mýtné se platí podle úseků, tedy podle počtu ujetých kilometrů po dálnici.

Letecky se z Prahy dostanete přímým spojem do Rimini, na všechny větší ostrovy (Sicílie, Sardinie, Lampedusa), i do středu země (Rimini) a na jih země (Bari). Do Bari nebo Rimini létá i nízkonákladový dopravce Ryanair, na Sicílii zase Wizzair – letenky tak můžete koupit už za pár stovek.

Jak známo, italským platidlem je euro. Obzvlášť na plážích a na méně turisticky exponovaných ostrovech se vám bude hodit hotovost – stavte se před svou cestou v jedné z poboček Tourist Centra, my vám eura rádi vyměníme!

 

Mohlo by Vás zajímat