Dovolená po sezoně: kam vyrazit?

Chystáte se na dovolenou po sezoně a hledáte tipy na destinace, kam vyrazit? Ne všechna místa, která frčí v hlavní sezoně, jsou vhodná, protože např. v severní Itálii, ve Francii či v Bulharsku už může být v září i trochu chladno. Natož v říjnu. Nicméně není nutné cestovat na konec světa do exotických zemí – existují i velmi dostupné parádní destinace, kde strávíte v září a říjnu báječnou dovolenou.

  • Přečtěte si, proč je dobré vyrazit na dovolenou po sezoně – našli jsme tři největší výhody. ZDE

     

Turecká riviéra

Oblíbená jsou zejména letoviska jako Alanya, Antalya, Side nebo Kemer. Během září dosahuje v Turecku teplota moře příjemných 26 stupňů Celsia a slunce nehřeje o nic méně než v červenci či srpnu. Do Turecka se dá cestovat ještě celý říjen, kdy mohou denní teploty stoupat nad 25 stupňů Celsia a i moře má příjemných 23 stupňů Celsia.

Kanáry

Španělské Kanáry jsou trefa do černého i v hlubokém podzimu – můžete sem vyrazit i v listopadu a stále se tu ohřejete. Jistě, moře bude trochu chladnější, ale to zvládnete. V září bývá na Kanárech průměrně 29 stupňů Celsia (voda má 22 stupňů Celsia), v říjnu jen o dva stupně méně a teplota vody neklesá a v listopadu 26 stupňů Celsia (voda má 21 stupňů Celsia).

Náš tip je ostrov sopek Lanzarote – bude vás to tady bavit nejen u moře, ale i ve vnitrozemí. Ostatně celý ostrov patří k rezervacím zařazeným do seznamu UNESCO.

Chorvatsko

I v září bývá v Chorvatsku hezky. Samozřejmě čím jižněji vyrazíte, tím uděláte lépe. V říjnu už to není ono – více fouká, moře bouří a bývá studené. Vyberte si proto pro jistotu i nějaké historické město na dosah, abyste se nenudili, když vám počasí nebude přát. Doporučujeme hlavně Korčulu nebo Dubrovník. Z ostrovů pak nikdy nezklamou Brač nebo Hvar.

A nezapomeňte, že na cestu do Chorvatska vás v Tourist Centru náležitě vybavíme – nejenže stále půjčujeme ENC čtečky mýtného, které vám usnadní průjezd mýtnými branami, ale také nabízíme dálniční známky a ke kunám vám přidáme i brožuru tipů na výlety s chorvatskou automapou.

Maďarsko a Rakousko

Pokud vás už s blížícím se podzimem neláká moře, můžete vyrazit do Maďarska, kde si během babího léta můžete užít lázně, víno a pikantní jídlo. Příjemně bývá v tomto období také v jižním Burgenlandu, což je region s největším počtem slunečních dnů v celém Rakousku.

Exotika

Jestli je vám Evropa malá a pomýšlíte na exotiku, proč ne? Například na Filipínách bývá příjemně od října a cestu na Kubu si naplánujte na listopad – méně prší a ještě nevypukla hlavní turistická sezona. A to koneckonců platí i o Thajsku.

Ať už se rozhodnete vyrazit kamkoliv, nezapomeňte si přibalit i dostatečnou hotovost v místní měně. Peníze si můžete před cestou vyměnit ve více než 100 pobočkách společnosti Tourist Centrum po celé republice. A když své valuty nestihnete na cestách utratit, přineste je na výměnu zase k nám.

Mohlo by Vás zajímat