Náš tip na letošní zimu? Žhavá Austrálie

Zima sice ještě pořádně nezačala, ale pokud vám už teď nejdou pod nos teploty kolem nuly, začněte raději plánovat, kam se zajet ohřát. Nejlepší volbou pro opravdové „teplomily“ je vyrazit na opačnou polokouli – v Austrálii zrovna začíná léto, které tam bývá pořádně žhavé. Horko se ale dá přežít, když skočíte do mořských vln. A potěší i to, že ceny v hotelích jsou od října do března na minimu.

 

Pokud jste rozhodnuti, ze všeho nejdřív vyřešte letenky. Vzhledem k tomu, že Austrálie není úplně za rohem, bývá jejich cena docela vysoká. Ideální je proto poohlédnout se po webech, které vyhledávají co nejlacinější letenky do vybraných destinací – např. www.cestujlevne.com nebo www.zaletsi.cz. Podle těch se ceny letenek do Austrálie během letošní zimy pohybovaly kolem 15 000 korun.

Hledat ale samozřejmě můžete i jinde, třeba na klasických agregátorech letů www.pelikan.cz, www.skyscanner.com, apod.

Bez víza to nepůjde

Zároveň s letenkami si zařiďte víza, bez nichž byste se k protinožcům nedostali. Pro krátkodobé turistické cesty je určeno vízum eVisitor, o které můžete požádat bezplatně a on-line na webové adrese https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/651-#.

Stačí vyplnit elektronický dotazník a počkat na udělení souhlasu, které by mělo přijít do e-mailu během pár hodin. Pokud chcete odjet do Austrálie na delší dobu, informujte se o tom, jaká víza potřebujete, na webu českého ministerstva zahraničí.

Můžete bydlet i zadarmo

Jakmile budete mít v ruce letenky a vízum, stačí už jen vybrat si správné ubytování. Vzhledem k tomu, že ve vedlejší sezoně jsou ceny nižší, si můžete vybrat některý z hotelů na www.booking.com nebo zkusit ubytování v soukromí přes www.airbnb.com. Pokoj v Sydney na letošní leden seženete třeba už od tisícikoruny za noc. Záleží samozřejmě na lokalitě i na délce pobytu.

Pokud vám nevadí menší porce soukromí, když budete na oplátku bydlet zadarmo, najděte si svého hostitele v rámci bezplatné sítě ubytovatelů.

Po rezervaci ubytování už máte po kupě téměř vše, co potřebujete. Zbývá jen poslední krok – vyměnit si peníze. Australské dolary seženete ve všech 64 pobočkách Tourist Centra po celé republice. Nově přibyly další čtyři směnárny v Litoměřicích, Zlíně, Otrokovicích a Plzni.

Tip na slevu

Při nové registraci na Airbnb můžete získat slevu ve výši až 725 korun. Nabízí ji Travel Bible a více informací najdete přímo na webu: https://travelbible.cz/vyuzijte-slevu-na-bydleni/.

Mohlo by Vás zajímat