Chorvatsko má co nabídnout i mladým: Zkuste party life na plážích v Zrće

Pokud je svoboda, hudba, tanec a čas, kdy nic neřešíte, jen se bavíte tím, co od dovolené čekáte, pak byste měli vyrazit na ostrov Pag na severu Chorvatska. Tam se totiž nachází jedna z nejpopulárnějších chorvatských pláží - Zrće. Jde o jednu z největších párty pláží v Evropě, kde celé léto probíhá spousta festivalů a dalších akcí. Ne náhodou se jí přezdívá „chorvatská Ibiza”.

Tohle unikátní místo nabízí čtyři open-air kluby: Papaya, Aquarius, Noa a Kalypso, kde můžete řádit dvacet čtyři hodin denně. Klub Papaya byl podle organizátorů dokonce nominovaný mezi stovku nejlepších na světě a aktuálně mu patří 8. místo.

Mejdany, drinky a trochu sportu

Co vás na nejtrendovější chorvatské pláži tedy čeká? Samozřejmě hudba, tančící lidé, široká nabídka letních drinků a tím pádem i zvýšená teplota a zrychlený puls. To ale není všechno. Například Cocomo přes den funguje jako příjemně klimatizovaná kavárna s úchvatnými výhledy na moře.

Nechybí ani „after beach party”, které se v sezóně konají den co den. V klubu Aquarius startují okolo třetí odpoledne. Noční párty se rozjíždí, jak už to tak bývá kolem desáté večerní.  U břehů kotví „Zrće párty loď”, jejíž název dostatečně vypovídá o tom, k čemu je určena. Dostanete se na ni tak, že si na webu předem rezervujete vstupenku. 

Pro sportovní nadšence pořádá klub Kalypso v průběhu každého dne několik drobnějších aktivit, jako třeba plážový volejbal nebo plážový fotbal. 

Dostupný komfort, který za to stojí

Chystáte-li se na Pag, počítejte s pestrou nabídkou ubytování, ve všech cenových relacích. Například ve městech Novalja, Caska či Gajac je nabídka apartmánů, bytů a samozřejmě i hotelů či vil, takřka pro každý prázdninový rozpočet.

Protože ceny ubytování a dalších služeb odpovídají atraktivitě místa a poptávce, připravte se na to, že nejde o levnou záležitost. Místu ovšem hraje do karet fakt, že kromě atrakcí se pláž Zrće pyšní čistotou (pravidelně tu po nočních jízdách uklízí) a podle místních jde o bezpečné místo. Skvělé je i to, že moře kolem Pagu  získalo modrou vlajku, což je symbol kvality a čistoty vody.

A až si budete chtít od večírků odpočinout, stačí popojet o kousek dál směrem na jih. Na ostrově najdete i další pláže, které jsou nejen pěkné, ale na rozdíl od Zrće také klidné. 

Cash není trash

A teď trochu praktických rad. I když lze na Zrće platit kartou, počítejte s tím, že ne vždycky ji akceptují. Záleží totiž i na konkrétní částce. Proto nezapomeňte na dostatek hotovosti. Když si budete chtít dát zmrzlinu, místní specialitu u stánku nebo třeba vyrazit na výlet lodí, karta by vám mohla být k ničemu. Nejjednodušší je mít u sebe eura. 

Obecně vůbec platí, že hotovost se v Chorvatsku hodí. Ať už zavítáte do menšího obchodu pro lahev vody, dáte si kávu cestou z pláže, chcete poděkovat pokojové službě za její servis nebou zatoužíte po čerstvém ovoci na místních trzích.

 

 

Mohlo by Vás zajímat