Do Chorvatska se dostanete nejen autem

Možností, jak se přesunout na dovolenou do oblíbené země na Jadranu, máte hned několik. Asi nejčastější volbou bude vlastní auto. Jaké trasy vedou k Jadranu a kde a kolik zaplatíte, najdete v článku Nejrychlejší a nejlevnější cesty do Chorvatska.

Cesta vlakem nebo autobusem

Do Chorvatska je samozřejmě možné vyrazit také vlakem. Jediné přímé spoje bez přestupu poskytuje společnost RegioJet, která vypravuje své žluté vlaky třikrát týdně. Bez přestupu jezdí z Prahy do Rijeky, Záhřebu a Ogulinu. Přistoupit můžete v Kolíně, Brně nebo Břeclavi. Pozor, od 1. července 2023 jede vlak přes Pardubice, nikoliv přes Kolín. S jedním přestupem pak RegioJet vlaky jezdí do dalších destinací, jako Crikvenica, Rabac nebo Primošten. Přestup je garantovaný návaznými autobusy. 

Cesta vlakem z Prahy hl. n. do Rijeky stojí od 690 Kč výše dle přidaných služeb, jako je lůžko, vlastní kupé, oddělené kupé apod.

Jak dlouho cesta trvá?

Cesta je delší než autem, ale vlak jede přes noc. V lůžkovém kupé se tak prospíte a cesta uteče. Z Prahy do Rijeky trvá zhruba 17,5 hodiny, z Brna asi 15 hodin.

Autovlakem z Bratislavy

S Českými drahami můžete do celého Chorvatska cestovat na „Včasnou jízdenku Evropa“, na jízdenky NRT (plné jízdné) nebo na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Cena Včasných jízdenek Evropa začíná na 38 EUR (cca 1041 Kč) za jednu cestu. Vždy ale s přestupem. Přímý spoj však jede z Bratislavy – jedná se o autovlak, který vám převeze i vaše auto nebo motorku.

Jde to i autobusem 

RegioJet vypravuje také přímé autobusové linky z Florence až do Splitu, a to každý den v ceně od 999 Kč. Doveze vás do devíti jadranských destinací a jede několikrát v týdnu po trase Praha – Brno – Bratislava – Zadar – Šibenik – Split. Cesta do Zadaru, který je první chorvatskou zastávkou, trvá 13,5 hodiny. A do Splitu dorazíte za necelých 18 hodin. Autobusem do Chorvatska ovšem můžete cestovat třeba i s dopravcem Jadranexpres nebo Flixbus.

 

 

Mohlo by Vás zajímat