Do Chorvatska se dostanete nejen autem

Možností, jak se přesunout na dovolenou do oblíbené země na Jadranu, máte hned několik. Asi nejčastější volbou bude auto a podle toho, jestli „rozdýcháte“ dálnici D1 – a pochopitelně i podle cílové destinace –, můžete zvolit několik variant. Nečeká vás žádné nepříjemné „překvápko“, oproti předešlým letům se prakticky nic nezměnilo. 

Nejste ale zdaleka odkázáni jen na svého plechového miláčka. Vyrazit můžete také vlakem. Především díky společnosti RegioJet vás čeká poměrně komfortní cesta, letos nově kromě Rijeky i do Splitu. Trvá 17,5 hodiny a cena pro místo k sezení či v kupé začíná na 590 Kč. Samozřejmě si můžete připlatit za místo v lůžkovém kupé, dopravce nabízí také například akci 3 + 1 zdarma, kdy můžete mít celé kupé pro sebe, nebo třeba balíčky jízdenek s ubytováním atd. 

Vlakem to jde i s Českým drahami, ovšem jak se z nepříliš přehledných informací na webu ČD zdá, spojení je oproti RegioJetu mnohem komplikovanější a také delší. Kromě vlaku pak máte k dispozici také autobus. Opět od společnosti RegioJet, dále můžete využít nabídku Jadran Expresu či Flixbusu.  

Mohlo by Vás zajímat