Desatero směnárny Tourist Centra

Jako rodinná firma s téměř třicetiletou tradicí vyznáváme zásady vysoce etického podnikání. Proto jsme sestavili desatero pravidel naší práce, tak aby naši klienti věděli, s čím vším u nás mohou počítat a čeho se nemusejí obávat.   

 

Dodržujeme předpisy České národní banky

U nás se můžete spolehnout na to, že při své práci dodržujeme veškeré zákony, kterými se musí řídit směnárenský subjekt v ČR, jehož činnost kontroluje Česká národní banka a Finanční analytický úřad Ministerstva financí ČR.

 

 

Při každé výměně valut dostanete předpisový doklad

Doklad, ve kterém budete mít všechny důležité informace, tak jak požaduje zákon o směnárenské činnosti §14, od nás dostanete při každé výměně. Najdete v něm mimo jiné název provozovatele, otevírací dobu provozovny, adresu, označení měny, kurz, částku a datum a čas provedení směnárenského obchodu. Kromě toho doklad obsahuje také informaci o vašich právech, například na odstoupení, kam podat stížnost apod. Doklad dostanete vždy při výměně současně s penězi.

 

 

Používáme férové kurzy

O našem základním kurzu vás informujeme prostřednictvím kurzovních lístků na našich pobočkách. Při výměně větší částky pak můžete dostat lepší kurz. Měnové kurzy se samozřejmě mění každý den a také podle regionů. Aktuální informace o nich vám poskytneme na bezplatné zelené lince 800 100 792.

 

 

Chováme se ke klientům slušně a vstřícně

Slušnost a vstřícnost ke všem lidem jsou pro tým Tourist Centra naprostým základem, a dvojnásob to samozřejmě platí při kontaktu s klienty. Vždy se pokusíme pro vás udělat maximum, a to s úsměvem na tváři.  

 

 

Dodržujeme stanovenou pracovní dobu

Jsme vám k dispozici po celé České republice, konkrétně na sto osmi místech. Obecně platí, že máme otevřeno od pondělí do pátku od 8.30 do 16.30 hodin. Přesné časy jednotlivých poboček, které se mohou nepatrně lišit, pak najdete kliknutím na konkrétní pobočku.

 

 

U nás je to bez poplatků

Při výměně platných měn vám nebudeme účtovat žádné poplatky. Jako jediná firma v ČR vám nabízíme možnost výkupu tzv. prekluzních měn, tedy těch, kterými v dané zemi už nelze platit, a pouze u těchto měn vám naúčtujeme poplatek 30 procent. Poplatek si účtujeme také u výkupu stále platných mincí, např. drobných eur, ten je ovšem viditelně vyznačen na kurzovním lístku. 

 

 

Naše kurzovní lístky jsou srozumitelné a dobře čitelné

Přehlednost a jasné informace jsou pro nás prioritou. Zákazník musí jasně vědět, za kolik u nás valuty nakupuje i prodává. Proto u nás informace o aktuálně platných měnových kurzech najdete na dobře viditelných měnových lístcích. 

 

 

Umožníme vám odstoupit od transakce bez průtahů

Vyměnili jste si u nás peníze a po chvíli zjistili, že peníze kvůli náhle zrušenému zájezdu apod. nepotřebujete? Žádný problém. Pokud přijdete do tří hodin od nákupu valut na stejnou pobočku, podle zákona o směnárenské činnosti vám je ve stejném kurzu vezmeme zpět a vyplatíme vám koruny nebo měnu, kterou jste při transakci použili. A to až do částky 1000 eur, popř. jejího ekvivalentu v jiné měně. Případně vám můžeme vyplatit pouze rozdíl mezi kurzem, který jste u nás dostali, a kurzem, který vám nabízí jiný provozovatel směnárny, pokud je pro vás tento kurz výhodnější. 

 

 

Jsme ryze česká společnost

Na trhu v České republice působíme už dvacet osm let, a to na sto osmi místech. Jsme ryze česká firma s tradicí, což cítíme jako velký závazek z hlediska péče o naše klienty.

 

 

Nabídneme vám desítky různých měn a další služby

U nás si budete moci pořídit čtyřicet šest druhů měn. Od eur či dolarů přes kuny až po exotickou měnu, jako jsou například thajské bahty a další. Pro firmy i fyzické osoby nabízíme možnost bezhotovostních výměn (tzv. devizové obchody) prostřednictvím bankovních účtů. Poskytneme vám dálniční známky do všech nejbližších zemí, a to v papírové i elektronické podobě; prodáváme také parkovací karty pro letiště ve Vídni či v Praze, půjčujeme ENC krabičky na cestu do Chorvatska atd.