Desatero směnárny Tourist Centra

Jsme ryze česká, rodinná firma s třicetiletou tradicí, která si zakládá na zásadách vysoce etického podnikání. Sestavili jsme proto desatero pravidel naší práce, aby naši klienti věděli, jak s nimi jednáme a čeho se u nás nemusejí obávat.

 

Dodržujeme předpisy České národní banky

U nás se můžete spolehnout, že dodržujeme veškeré zákony, kterými se musí řídit směnárenský subjekt v ČR, jehož činnost kontroluje Česká národní banka a Finanční analytický úřad Ministerstva financí ČR. Dodržování všech předpisů je pro nás samozřejmostí.

 

 

Při každé výměně valut dostanete předpisový doklad

Při každé výměně od nás dostanete doklad, na kterém jsou uvedeny všechny důležité informace (jak požaduje zákon o směnárenské činnosti §14). Najdete v něm mimo jiné název provozovatele, otevírací dobu provozovny, adresu, označení měny, kurz, částku a datum a čas provedení směnárenského obchodu. Kromě toho doklad obsahuje také informaci o vašich právech, například na odstoupení, kam podat stížnost apod. Doklad dostanete vždy při výměně současně s penězi.

 

Používáme férové kurzy

Férovost vůči našim zákazníkům je jedno z nejdůležitějších pravidel, kterými se řídíme. O našem základním kurzu vás informujeme prostřednictvím kurzovních lístků na našich pobočkách. Při výměně větší částky pak můžete dostat lepší kurz. Měnové kurzy se samozřejmě mění každý den a také podle regionů. Aktuální informace o nich vám poskytneme na bezplatné lince 800 100 792.

 

 

Chováme se slušně a vstřícně

Slušnost a vstřícnost ke všem zákazníkům jsou pro tým Tourist Centra naprostým základem. Vždy se pokusíme pro vás udělat maximum, a to s úsměvem na tváři. Každý náš pracovník prochází pečlivým školením, které se skládá nejen z vědomostní části, ale jeho součástí je také etický kodex chování k zákazníkům, a zároveň školením ČNB, mimo jiné na vyhledávání padělků. Na směnárnách používáme speciální techniku, díky které jsou téměř všechny padělky odhaleny.

 

Dodržujeme stanovenou pracovní dobu

Jsme vám k dispozici na stovce míst po celé České republice. Většina z nich má otevřeno od pondělí do pátku od 8.30 do 16.30 hodin. Přesné pracovní doby jednotlivých poboček, které se mohou lišit, pak najdete kliknutím na konkrétní pobočku.

 

 

U nás je to bez poplatků

Při výměně platných měn vám nebudeme účtovat žádné poplatky. Jako jediná firma v ČR vám nabízíme možnost výkupu tzv. prekluzních měn, tedy těch, kterými v dané zemi už nelze platit. Pouze u těchto měn vám naúčtujeme poplatek 30 procent. Poplatek si účtujeme také u výkupu stále platných mincí, např. drobných eur, ten je ovšem viditelně vyznačen na kurzovním lístku. 

 

 

Naše kurzovní lístky jsou srozumitelné a dobře čitelné

Přehlednost a jasné informace jsou pro nás prioritou. Zákazník musí jasně vědět, za kolik u nás valuty nakupuje i prodává. Proto u nás informace o aktuálně platných měnových kurzech najdete na dobře viditelných měnových lístcích. 

 

 

Umožníme vám odstoupit od transakce bez průtahů

Vyměnili jste si u nás peníze a po chvíli zjistili, že peníze kvůli náhle zrušenému zájezdu apod. nepotřebujete? Žádný problém. Pokud přijdete do 3 hodin od nákupu valut na stejnou pobočku, podle zákona o směnárenské činnosti vám je ve stejném kurzu vezmeme zpět a vyplatíme vám koruny nebo měnu, kterou jste při transakci použili. A to až do částky 1 000 eur, popř. jejího ekvivalentu v jiné měně. Případně vám vyplatíme pouze rozdíl mezi kurzem, který jste u nás dostali, a kurzem, který vám nabízí jiný provozovatel směnárny, pokud je pro vás tento kurz výhodnější. 

 

 

Jsme ryze česká společnost

Na trhu působíme už 30 let, a to na stovce míst po celé České republice. Jsme ryze česká firma s tradicí, což cítíme jako velký závazek z hlediska péče o naše klienty.

 

 

 

Nabídneme vám desítky různých měn a další služby

U nás si můžete pořídit téměř padesátku různých měn, od eur či dolarů až po exotické měny, jako jsou thajské bahty a další. Pro firmy i fyzické osoby nabízíme možnost bezhotovostních výměn (tzv. devizové obchody) prostřednictvím bankovních účtů. Poskytneme vám i další služby, jako je prodej dálničních známek do všech nejbližších zemí, a to v papírové i elektronické podobě, půjčíme vám ENC krabičky na cestu do Chorvatska atd. Podívejte se na širokou nabídku našich služeb.