Peníze do zahraničí během několika minut? Zkuste službu Western Union

Potřebu poslat čas od času peníze mimo ČR má v současném světě zcela jistě mnoho z nás. Důvodů může být celá řada, třeba zaplacení zboží v zahraničním on-line obchodu, pomoc známému, který se na dovolené ocitl v platební nouzi nebo podpora dětí studujících v zahraničí. Možností, jak to udělat, máte několik. Jednou z těch osvědčených je už po desítky let služba Western Union. 

Proč prostě peníze neposlat převodem pomocí internetového bankovnictví, zeptáte se možná. Jistě to jde. Jenže to nejspíš nebude nejlevnější cesta. Pokud je ten, komu posíláte peníze, fyzicky v zahraničí, má ale český účet, jde o běžný mezibankovní převod mezi dvěma účty. Takový převod ale jednak trvá v řádu dní a výběry navíc mohou být v některých zemích a u některých bank zvlášť zpoplatněny. 

A když pošlete peníze na zahraniční účet, transakce se začíná prodražovat ještě víc. V konečné ceně se promítnou různé poplatky, směnný kurz nebo fakt, zda operaci provádíte v rámci tzv. SEPA prostoru, tedy zemí Evropské unie a několik dalších, nebo mimo něj. 

Je to rychlé a jednoduché

Variantou, která pak rozhodně stojí za zvážení, je služba Western Union, jejímž prostřednictvím se ročně uskuteční stovky milionů transakcí. Především je to skutečně rychlé, peníze totiž mohou být na místě určení v některých případech do několika minut. Posílat můžete české koruny do zhruba dvou stovek světových zemí, fyzických poboček pro výběr má společnost přes 550 tisíc. Do vybraných států (Vietnam, Čína a USA) pak můžete poslat i dolary. 

Jak to lze provést? Jednoduše! Navštivte některou z našich poboček Western Union, vyplňte formulář, předložte doklad totožnosti a spolu s poplatkem za zprostředkování předejte požadovanou sumu. Western Union má zástupce v bankách, poštovních úřadech, lékárnách, nádražích, letištích ad., pobočky jsou otevřeny i do pozdních hodin, někdy i nonstop. Poslat lze tímto způsobem maximálně 7400 amerických dolarů či ekvivalent této částky v korunách. 

Mohlo by Vás zajímat