Kam s dětmi za zábavou? Do zahraničních aquaparků!

Zábava s dětmi je pro rodiče vždycky prioritou. Když už vám docházejí nápady a chcete spojit zábavu s odpočinkem, jedno pokaždé zaručeně funguje – aquapark!

V tuzemsku najdete několik aquaparků a vodních světů, mezi ty největší patří Aquapalace Praha v Čestlicích a Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Pakliže už je oba máte prozkoumané, chcete objevit něco nového a rodinný výlet spojit třeba s poznáním památek či nákupy, vyrazte k našim sousedům. Máme pro vás pár tipů nedaleko od hranic.

Tropical Islands u Berlína

Přezdívá se mu exotický ráj v srdci Evropy. Patříte-li mezi milovníky vodních radovánek, návštěva aquaparku Tropical Islands u Berlína je pro vás nutností. A věřte, jeden den vám stačit nebude. Tropical Islands se pyšní největší volně stojící halou na světě, která má délku fotbalového hřiště a výšku téměř 11 fotbalových polí, což vytváří dojem obrovského vnitřního tropického světa. 

V centrální části haly se nachází autentický tropický ostrov s bílým pískem, palmami a průzračnou vodou. Zažijete tu atmosféru pravého karibského ráje, a to i v chladnějších měsících. V letních měsících je pak otevřený i venkovní areál. Pro dobrodružné nátury jsou tu adrenalinové atrakce jako tobogany, skluzavky nebo venkovní divoká řeka. Užijí si tu všichni, od nejmenších dobrodruhů po odvážné rodiče. Ti, kdo preferují klidnější tempo, uvítají tropický prales s palmami a exotickými rostlinami. Relaxující procházka mezi zelení a odpočinek v tropickém klimatu vám poskytne jedinečný relaxační zážitek.

A co víc? Můžete se tu i ubytovat! Tropical Islands nabízí různé možnosti ubytování, od jednoduchého přespání na lehátku přímo na pláži, přes originální stany (týpý) uprostřed tropického lesa, až po komfortní pokoje v chatkách a dřevěných domcích na venkovní ploše před halou. Tropical Islands není pouze akvaparkem, ale celým komplexem, který spojuje dobrodružství na vodě, exotiku, relaxaci i dobré jídlo ve zdejších restauracích. Prozkoumejte možnosti a ceny zde.

Therme Erdning u Mnichova

Další oázu relaxace a zábavy najdete poblíž Mnichova. Nachází se tu jedinečný komplex termálních lázní, který slibuje návštěvníkům nejen relaxaci, ale i zábavu v aquaparku a široké spektrem aktivit pro celou rodinu.

Therme Erding disponují rozsáhlými termálními bazény s léčivou minerální vodou, která má pozitivní vliv na tělo i mysl. Návštěvníci si mohou vychutnat teplé koupele, vířivky a relaxační zóny, kde mohou odpočívat a zapomenout na denní stres. Pro milovníky wellnessu je k dispozici široká škála procedur a masáží. Saunový svět Therme Erding patří k nejrozsáhlejším na světě – nabízí různé typy saun, od tradičních finských až po exotické lázně s vůní aromatických olejů. Pro rodiny s dětmi je určen obrovský aquapark s galaxií toboganů. Od náročných až po mírnější rodinné, pro malé děti jsou tu bezpečné dětské bazény s hracími prvky. Více se dozvíte tady.

Aquaworld v Budapešti

Plánujete poznávací výlet do Maďarska? Zaměřte se na Aquaworld resort v Budapešti, kde najdete nejen orientální vodní svět, ale i hotel. Tento obrovský vodní ráj uprostřed evropského velkoměsta nabízí návštěvníkům nejen kvalitní relaxaci, ale také širokou škálu vodních atrakcí, wellness procedur a zábavy pro celou rodinu.

Objevovat tu můžete nespočet vnitřních bazénů a vodních atrakcí za každého počasí, od adrenalinových skluzavek až po poklidné relaxační bazény. Z celkem 11 tobogánů si vybere každý, ti nejodvážnější třeba kamikadze, zatímco ti bázlivější skluzavku s příznačným jménem UFO. Odpočívat pak můžete na umělé pláži s jemným pískem a lehátky. Vše důležité zjistíte tady.

  

Pirátský svět v Rakousku

Aquapulco Pirate World – to je název jedinečného aquparku, který najdete v městečku Bad Schallerbach v srdci Rakouska nedaleko Lince. Ocitnete se tu v kouzelném prostředí, kde se snoubí vodní zábava, dobrodružství a exotická atmosféra. Celý komplex je promyšleně navržený tak, aby vzbudil dojem, že jste vkročili na palubu pirátské lodi, kde vás čeká mořský svět plný zábavy.

Najdete tu širokou škálu bazénů pro každého, od klidných lagun po vzrušující tobogany a skluzavky. Pro ty nejmenší jsou zde dětské bazény s bezpečnými hřišti a mělkými vodami. Jedním z vrcholů Pirátského světa je obří pirátská loď, která slouží jako centrum zábavy pro děti i dospělé. Na její palubě jsou skluzavky, vodní kanály a různé interaktivní prvky. Vodní hrad s rozličnými vodními efekty pak zaručuje neustálou radost pro vaše nejmenší. Pro ty, kdo si chtějí odpočinout, nechybí wellness zóna s vířivkami, saunami a odpočinkovými bazény. Fotky, ceny a další najdete zde

Vodní park Krakow

Při návštěvě historického klenotu Polska nevynechejte zdejší aquapark. Vodní park Krakov je moderním rájem nabízejícím nejen relaxaci v termálních bazénech, ale také velkou porci zábavy na skluzavkách. Pro rodiny s dětmi je tu dětská zóna s bezpečnými vodními hřišti, malými tobogany a interaktivními prvky. Jedním z unikátních prvků aquaparku je jeho poloha s výhledem na historické památky města. Zažijete tu tak spojení starobylé atmosféry Krakova s moderní vodní zábavou. Vše důležité o krakovském aquaparku najdete tady.

Peníze v hotovosti se budou hodit

Vybrali jste si z naší nabídky? Ať už to bude Rakousko, Německo, Maďarsko nebo Polsko, nezapomeňte si s sebou přibalit hotovost v místní měně. Hodit se může pro drobné občerstvení, návštěvu toalety, na různé dětské herní automaty a další atrakce – přece jen vyrážíte na cesty s dětmi, vždyť to znáte sami… Eura, polské zloté nebo maďarské forinty vám rádi vyměníme na každé pobočce Tourist Centra!

 

Mohlo by Vás zajímat