Objevte Tchaj-wan přímou linkou z Prahy

Tchaj-wan, ostrovní země na východním okraji Asie, ukrývá vše, co mohou náruživí cestovatelé očekávat – krásné přírodní scenérie, bohatou historii, rozmanitou kuchyni a přátelské obyvatele. Pokud váháte, jestli stojí za to zařadit Tchaj-wan do svého cestovatelského deníku, přinášíme vám hned několik důvodů proč ano.

Přírodní krása a různorodost

Tchaj-wan nabízí neuvěřitelnou rozmanitost přírodních krás, od horských masivů a deštných pralesů, přes soutěsky, termální prameny, po krásné pláže a malebné jezera. Téměř desetinu plochy ostrova představují národní parky. Skalní kaňon Taroko Gorge ohromí každého milovníka přírody. Tchaj-wan je také domovem více než 20 000 druhů rostlin a živočichů, rozhodně tak nevynechejte zdejší botanické a zoologické zahrady.

Kulturní dědictví

Tchaj-wan má bohatou historii spojenou s čínskou a japonskou kulturou. Můžete tu navštívit chrámy, památníky a historická města, která odhalí fascinující příběhy této země. Naším tipem jsou města Kaohsiung a metropole Tchaj-pej, kde se staré tradice setkávají s moderním životem. Tradiční jsou zde také kulturní festivaly zahrnující drakobijce a ohňostroje.

Zdejší lidé a jejich pohostinnost

Tchajwanci jsou známí svou pohostinností a přátelskostí. Turisty mají vyloženě rádi a jsou kdykoli ochotni pomoci a sdílet svou kulturu. Navíc mají skvělou znalost angličtiny, což usnadňuje cestování a komunikaci. Po celém ostrově je bezpečno, navíc se země pyšní vynikající infrastrukturou pro turisty – veřejná doprava je tu efektivní a spolehlivá, což znamená, že můžete bez obav prozkoumávat celou zemi.

Rozmanitá kuchyně

Tchajwanská kuchyně je dalším důvodem, proč stojí za to navštívit tuto zemi. Místní strava je známá svou rozmanitostí a vynikajícími chutěmi, tradiční je sdílení pokrmů u kulatého stolu. Doporučujeme tchajwanský hot pot nebo slavné bezvaječné nudle. V zemi zeleného čaje také nezapomeňte ochutnat nápoj bubble tea.

Moderní metropole

Tchaj-pej je jednou z nejmodernějších metropolí na světě a nabízí vše, co si můžete přát. Výstavní architektura, moderní obchodní centra a kosmopolitní atmosféra. Navštivte Palácové muzeum, které uchovává vzácné sbírky ze Zakázaného města, a především pak budovu zvanou 101 – impozantní mrakodrap se 101 podlažími, který nabízí dechberoucí výhledy.

Přímá linka z Prahy

Od konce července 2023 seženete do tchajwanské metropole přímé letenky. Praha se stala šestým evropským městem (po Frankfurtu, Amsterodamu, Londýnu, Římě a Vídni), kam společnost China Airlines vozí své turisty. Čínský dopravce provozuje tuto dálkovou linku mezi Prahou a Tchaj-pejí dvakrát týdně. 

Americké dolary s sebou

Oficiální měnou Tchaj-wanu je nový tchajwanský dolar (TWD nebo NT$). Ten v českých směnárnách bohužel neseženete, ale doporučujeme vzít s sebou na cesty americké dolary, které vám vyměníme na všech pobočkách Tourist Centra. Americké dolary zde obchodníci přijímají spíše než eura. I při výměně peněz v místní bance počítejte s tím, že nemusí eura přijímat. 

Platby kartou jsou běžné ve městech, na jejich nepřijetí můžete narazit v menších vesnicích – mějte proto u sebe hotovost! A při nákupech na ulici i v menších kamenných obchodech se nebojte smlouvat. Ceny na Tchaj-wanu se mohou výrazně lišit v závislosti na konkrétním městě, regionu a typu zboží či služeb. Obecně platí, že Tchaj-wan je považován za středně nákladnou destinaci v Asii, mírně dražší než Česká republika.

Tchaj-wan nabízí nezapomenutelné zážitky, ať už jste příznivcem přírody, historie, kultury nebo dobrého jídla. Pokud vybíráte exotickou destinaci, která spojuje tradiční kouzlo s moderním životem, Tchaj-wan je tou pravou volbou!

  

 

Mohlo by Vás zajímat