Maďarský poklad: zážitkové termální lázně

Dokážete si představit, že venku mrzne, až praští, a padají sněhové vločky, které vám dosedají na tvář, zatímco se koupete ve venkovním bazénu? To je nejen možné, ale dokonce i příjemné! Tedy pokud jsou tím venkovním bazénem termální lázně.

Termální lázně jsou oblíbenou kratochvílí a cílem na cestě za odpočinkem a relaxací. V tuzemsku jich bohužel příliš nenajdete, a rozhodně ne v takovém rozsahu, jako je tomu v Maďarsku. Maďarsko je termálními lázněmi vyhlášené, a pokud holdujete wellness a spa, rozhodně stojí za návštěvu, nejen v zimním období. Nabízíme vám několik důvodů, proč byste se do maďarských lázní měli vydat.

Bohaté termální prameny

Maďarsko je domovem více než tisíce termálních pramenů, které jsou známé pro své léčivé účinky. Tyto prameny jsou bohaté na minerály, jako je síra, vápník a hořčík, a koupel v nich tak má pozitivní účinky na naše zdraví. Pomáhá při léčbě různých onemocnění, jako jsou problémy s klouby, svaly nebo pokožkou. Návštěva termálních lázní v Maďarsku však není pouze o léčivých účincích vody. Je to také skvělý způsob, jak si odpočinout, uvolnit napětí a stres, regenerovat a užít si zábavu. 

Rozmanitost maďarských lázní

Lázeňství má v Maďarsku bohatou tradici, která sahá až do římských dob. Země je známá svými lázeňskými domy a starobylými lázněmi, které kombinují historickou architekturu s moderními wellness službami. Nabízí širokou škálu termálních lázní – od luxusních wellness center po tradiční lázně s historickým pozadím. Máte tak možnost výběru podle svých preferencí. Celá řada maďarských termálů je otevřená a uzpůsobená i rodinám s dětmi. Spousta z nich se navíc nachází v malebných lokalitách, které nabízejí nejen relaxaci, ale i poznání historie a kultury země po celý rok.

Cenová dostupnost nedaleko hranic 

Termální lázně v Maďarsku jsou dostupné, nejen co se týče vzdálenosti z České republiky, ale i zdejších cen. Za přijatelnou cenu srovnatelnou s našimi službami tu získáte ubytování, stravování i vstupy do lázní. V Maďarsku se platí maďarským forintem, jehož aktuální kurz (prosinec 2023) je 0,064 vůči české koruně. Jinými slovy, za 1 000 Kč dostanete kolem 15 600 HUF. Maďarský forint vám vyměníme na kterékoli pobočce Tourist Centra. Nezapomeňte, že vždy se hodí mít u sebe nějakou hotovost v místní měně

  

Do kterých lázní vyrazit?

Nejblíže za českými hranicemi směrem od Brna přes Bratislavu je město Gyor, jehož výběrem rozhodně neuděláte chybu. Vlajkovou lodí mezi maďarskými lázněmi je pak Hévíz, který leží u největšího evropského termálního jezera Gyógy-tó. Hlavní město Budapešť vám nabídne nejen lázně (pod metropolí bublá celkem 123 termálních pramenů), ale i spoustu další zábavy. Dalším tipem je moderní středisko Balatonfüred, které je součástí balatonské riviéry, nebo lázeňská města Hajdúszoboszló či Gyula.

 

Mohlo by Vás zajímat