Dovolená po sezoně: méně lidí, nižší ceny

Pokud jste si nechali dovolenou až po hlavní sezoně, udělali jste dobře. Čekání se vám vážně vyplatí. Taková dovolená má totiž celou řadu výhod – od nižších cen za ubytování a stravování přes prázdnější pláže až po příjemnější teploty. 

1. Ceny. Na nižší ceny spojené s posezonním cestováním čeká spousta lidí. V případě některých destinací klesají ceny opravdu výrazně. Ušetříte přitom nejen na ubytování, ale i na dalších službách, např. v restauracích či barech na místě – často ceny po prázdninách klesají o 20 až 40 procent. O několik tisíc korun bývají levnější také letenky, případně celé zájezdy. Navíc můžete ještě dále ušetřit díky pobytům last minute.

2. Méně lidí. Zatímco v sezoně bývají plné pláže, turistické památky v centrech měst i letadla mířící do dovolenkových destinací, po sezoně se naprostá většina míst vylidní, a vy si tak můžete vychutnat o poznání větší soukromí. Dovolenou si užijete bez front, navíc si vás místní prodejci a obchodníci budou také více vážit. 

3. Počasí. Po sezoně je počasí na řadě míst u moře příjemnější než během prázdnin. Není už tak palčivé vedro, teploty jsou ale přesto vhodné ke koupání. Moře je navíc prohřáté díky horkým prázdninovým dnům. Pokud si tedy vyloženě nelibujete v obrovských vedrech, posezonní dovolenou si opravdu užijete. Není třeba se bát, že vám počasí nebude přát – v řadě jižních destinací déšť moc neznají a sluneční svit si užívají 300 i více dnů v roce. 

Teď když víte, že se dovolená po sezoně vyplatí, možná byste přivítali i pár tipů, kam vyrazit, pokud nemáte zrovna přesné plány. Výběr zajímavých destinací najdete ZDE.

Mohlo by Vás zajímat