Můžete vyrazit kamkoliv. Tourist Centrum nabízí 44 měn

Letní sezóna je pomalu na spadnutí, už je tedy nejvyšší čas vybrat si cíl pro letošní dovolenou a promyslet si kompletní itinerář. Ačkoliv Česká národní banka ukončila měnové intervence, kurz koruny vůči euru zůstává stále poměrně vysoko, a tak se výrazně levnější dovolené v zahraničí letos ještě nedočkáme.

Co se ale podle expertů očekávat dá, to je zlevnění benzínu, což se může hodit zejména při cestách do oblíbeného Chorvatska, kam každoročně vyráží více než 750 000 Čechů. Právě pro klienty, kteří míří na chorvatské pobřeží Jadranu, má Tourist Centrum připravenou celou řadu výhod – nejenže si mohou na všech pobočkách vyměnit kuny, ale navíc dostanou také informační brožurku „Rady na cestu – Chorvatsko“ spolu s novou automapou.

Pokud vás Chorvatsko láká, ale nevíte, kam přesně se vydat, můžete vsadit na dva zajímavé tipy: ostrovy Korčula a Mljet. Mljet je jedním z vůbec nejkrásnějších jadranských ostrovů, Češi ho přitom kupodivu ještě příliš neobjevili. Je zelený, plný borovic, dubů i cedrů a nachází se na něm stejnojmenný národní park, který byste neměli propásnout.

Korčula je zase rodištěm slavného cestovatele Marca Pola. Starobylý ráz ostrova na vás dýchne především ve stejnojmenném hlavním městě, které je po Dubrovníku druhým nejnavštěvovanějším místem v celé jižní Dalmácii. Kromě milovníků historie si na Korčule přijdou na své také jachtaři, surfaři či potápěči.

Kromě Chorvatska ovšem zamíří i letos čeští cestovatelé také do Itálie, Řecka nebo Černé Hory. Ti, kdo netouží po moři, často volí rakouské a slovenské hory a další zase plánují exotický pobyt v Emirátech, Thajsku nebo třeba Brazílii.

Ať už plánujete vyrazit kamkoliv, nezapomeňte si před cestou vyměnit peníze v pobočkách Tourist Centra. Najdete v nich dokonce 44 světových měn – podívejte se na jejich přehled zde.

Mohlo by Vás zajímat