Kam s dětmi na podzimní prázdniny: Vezmete je do hor, aquaparku nebo vyhraje Legoland?

Zřejmě většina škol vyhlásila v souvislosti se státním svátkem 28. října, podzimní prázdniny už od středy 26. A není ani málo těch, jejichž ředitelé dali svým žákům volno dokonce na celý týden. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, kde strávit příjemné a zábavné chvíle s celou rodinou. Pojďme se na ně podívat.

České hory se neomrzí

Možná máte pocit, že jste už skoro všechny tuzemské kopce prošli a všechna „panoramata”, jak říká klasik, si už dosyta vychutnali. Jste si tím ale opravdu jistí? Vsadíme se, že spousta z vás ještě neslyšela o Meďánkově hřišti na hoře Medvědín ve Špindlerově Mlýně. Na tomhle nejvýše položeném dětském hřišti v Česku – je umístěné 1235 m.n.m  a vyveze vás k němu lanovka – najdete prolézačky, skluzavky, lezecké stěny, houpačky, nafukovací trampolínu a další herní prvky pro vaše ratolesti. Zajímavostí je i jeho dominanta, což je velký nápis Medvědín. Respektive fakt, že si děti mohou hrát přímo v jeho písmenech.

A není to v Krkonoších jediné zajímavé místo. Zkuste třeba zábavný areál Pecka v Peci pod Sněžkou. Je to velké, volně přístupné hřiště, na němž jsou postavené dřevěné sochy. A hádáte správně, děti samozřejmě baví po nich šplhat, lézt nebo prolézat. Kdo by nechtěl zevnitř prozkoumat třeba tlamu rysa nebo kostru padlého jelena?

Vodní radovánky jsou jistota

Jakmile vyslovíte slovo aquapark, asi jen málokterý nezletilý člen vaší domácnosti bude protestovat. V relativně pohodové dojezdové vzdálenosti je třeba slovenská Tatralandia. Nachází se v Liptovském Mikuláši a je otevřená po celý rok. Jedná se o komplex zaměřený na rodinnou zábavu a relaxaci. Pro děti to znamená především bazény s čirou vyhřívanou vodou a množstvím tobogánů, skluzavek a dalších atrakcí. Nechybí ani termální bazény s geotermální vodou. Dospělí ocení Keltský saunový svět s šestnácti saunami nebo možnost objednat se na různé druhy masáží. 

Tatralandia ovšem nově nabízí i další atrakce. Například simulátor volného pádu Superfly, 5D Cinema, golfový simulátor 3D Golf Blaster určený pro začátečníky i pro profesionály nebo třeba adrenalinovou lanovou dráhu Tarzánie. 

Zvažte i Maďarsko

A u vodních radovánek ještě zůstaneme. Skvělou relaxací totiž může být i pobyt v termálních lázních, spojený s procházkami a společnými večery - třeba při společenských hrách.

Maďarsko je “termály” proslulé a populární už několik let. Hned několik lázeňských komplexů se nachází přímo v hlavním městě Budapešti, kde můžete pobyt využít i pro objevování zajímavých míst této krásné metropole. Doporučujeme třeba nádherný gotický kostel Matyášův chrám, starobylé sídlo Budínský hrad, impozantní Budovu parlamentu Országház a další. 

Na kolo nebo na horskou dráhu

Možností, jak strávit nezapomenutelné prázdniny i na podzim je pochopitelně celá řada. Pokud bychom vyrazili na opačnou stranu než jsme mířili doposud, pak pro ty sportovnější z vás může být skvělým tipem i Dolní Rakousko na kolech. V okolí Dunaje je totiž spousta nenáročných tras, které zvládnou i menší děti. 

Hrajete si rádi a vaše děti také? Jste milovníky kostiček Lega? Pak se jistě nabízí návštěva Legolandu v německém Günzbergu, který se nachází necelých 500 kilometrů od Prahy. Je to jeden z nejnavštěvovanějších a nejvyhledávanějších zábavních parků v Evropě, rozkládá se na ploše velké přibližně 107 hektarů a návštěvníkům nabízí atrakce a horské dráhy určené téměř pro všechny věkové kategorie.

A pokud byste chtěli vyrazit ještě trochu dál, i v tomto období může být variantou moře, například Řecko nebo Turecko. Anebo třeba nejstarší evropská zoologická zahrada, která se nachází v Londýně, pohádkový ráj Disneyland nedaleko Paříže a další. 

Přejeme vám dobrou volbu a hlavně - nezapomeňte na hotovost. Ta se hodí vždycky, obzvláště, jde-li o dětské atrakce. 

 

Mohlo by Vás zajímat