Oslavte nový rok v Berlíně, Hamburku nebo Edinburghu

Užijte si letos oslavu konce starého a začátek nového roku trochu jinak. Místo na chatu tentokrát vyrazte nasát silvestrovské veselí třeba do zahraničí. Poradíme vám, kde si příchod pěkně kulatého letopočtu 2020 užijete nejlépe.

Berlín

To je město, kde to vážně žije. A máme ho navíc skoro za humny.  Obyvatelé německé metropole jsou specialisté na oslavy všeho druhu, prakticky po celý rok se tam něco slaví. A silvestr samozřejmě nemůže být klidnou a tichou výjimkou.

Největší silvestrovský mejdan se každoročně koná u Braniborské brány, kde laserovou a světelnou show, stejně jako koncerty hudebních hvězd, sleduje okolo jednoho milionu lidí. Když nepřijedete jen na večerní oslavu, ale o fous dřív, určitě stihnete i jiné berlínské ikony – třeba Televizní věž, která je čtvrtá nejvyšší v Evropě, Muzejní ostrov s pěti úžasnými muzei nebo procházku bulvárem Unter den Linden. A pobavit se můžete i v hudebních klubech Berghain nebo OHM.

Hamburk

Taky v Hamburku to na konci roku vře a jsou tu skvělé novoroční párty. Když před dvěma lety uspořádala společnost Hostelword anketu o nejlepší silvestrovské oslavy, vyhrál překvapivě právě Hamburk. Za sebou nechal i taková vyhlášená párty města, jako jsou New York, Amsterdam nebo Londýn. A co rozhodlo právě pro Hamburk? Podle tisíců lidí z celého světa přátelský a vstřícný přístup místních, dobrá hromadná doprava, pocit bezpečí a celková cenová dostupnost.

Hamburk je vskutku nádherné hansovní město, které je turisticky bohužel (nebo bohudík?) stále trochu nedoceněné. Jeho šarm by mu přitom mohly mnohé jiné turistické destinace závidět – svůj otisk tu zanechali Vikingové, Slované, Francouzi nebo Dánové, a i když mnohé historické památky zničily bomby během druhé světové války, zajímavá současná architektura tyto jizvy minulosti vyhlazuje.

Edinburgh

Jestli se na přelomu roku rádi vydáváte na britské ostrovy, tak tentokrát vynechte Londýn a vyzkoušejte skotský Edinburgh.

Proč? Tady se totiž slaví hned tři dny – tzv. Hogmanay začíná 30. prosince průvodem, ve kterém se každoročně scházejí tisíce lidí s lucernami a procházejí městem. Pohled na nekončící proud světel je vážně ohromující. I o den později se slaví prakticky v každé ulici, probíhají venkovní koncerty a zpívá se hlavně Auld Lang Syne. O půlnoci pak starobylé město rozzáří tisíce rachejtlí díky mohutnému ohňostroji nad místním hradem.

A ani tím to nekončí – na Nový rok pokračuje hudební produkce pod širým nebem a koná se spousta dalších akcí, při kterých se nebudete ani chvilku nudit. Můžete třeba pozorovat odvážlivce, kteří v roztodivných kostýmech lezou do ledových vod místního zálivu, jen kousek od zdejšího ikonického mostu.

Amsterdam

Nizozemská metropole je tutovkou, pokud se chcete v Evropě pobavit. Platí to kdykoliv v průběhu roku, na jeho konci pak dvojnásobně. Každý rok se tu odehrávají párty přímo pod širým nebem – ty nejlepší najdete na Rembrandtplein, Nieuwmarkt nebo u Damu. A až dozní rachejtle novoročních ohňostrojů, zamiřte do místních barů, kde si užijete zbytek noci.

  • Než vyrazíte, zajděte k nám

Ať už se rozhodnete užít si silvestrovské a novoroční oslavy kdekoliv po Evropě (nebo dál ve světě), vyrazte nejdříve do některé z více než stovky poboček Tourist Centra. Najdete je po celé republice. Vyměníte si v klidu peníze a můžete bez obav odjet do víru svátečního veselí.

Mohlo by Vás zajímat