Zimu prožijte v exotice. Vyrazte na Jamajku nebo do Ománu

Léto – i to babí – definitivně skončilo. Teď nás čeká pět měsíců plískanic, sněhových vloček a vlezlé zimy. Pokud vám zimní měsíce nic neříkají a pod dekou se šálkem horkého čaje vyhlížíte příští léto, zkraťte si čekání a vyrazte do některé z exotických destinací. Nejenže se na pár dnů zahřejete, ale zároveň si skvěle dobijete baterky. Zbylé měsíce do prvních teplejších dnů vám pak utečou jako voda. Kam vyrazit? Tady jsou naše tipy. 

Maroko

Africký ráj orámovaný Saharou i Vysokým Atlasem. Maroko je místo, kde zažijete setkání s Berbery i nomády a ztratíte se v uličkách středověkých medín. Ubytujte se v některém ze zdejších nádherných rijádů a ze své základny vyrážejte za zážitky a dobrodružstvím. A co vidět? Určitě Antiatlas s jeho ametystovou horou, magická města SidíIfni, MulájIdríss nebo Volubilis, duny v Erg Chigaga a samozřejmě Casablanku. Nezapomeňte zaskočit do tradičních lázní hammám, svezte se na velbloudech a vystoupat ne nejvyšší horu Džebel Tubkal (není to úplná brnkačka, vrchol je ve výšce 4167 metrů). 

Srí Lanka

Když se rozdávala krása, musela stát Srí Lanka ve frontě hned několikrát. A dostala jí proto opravdu požehnaně. Na Srí Lance je osm pamětihodností zapsaných na seznam UNESCO, které doprovází úchvatné pláže a stáda slonů. Když je řeč o plážích, ty jsou vskutku neuvěřitelné. Navíc je jich tolik, že je jedno, do které části ostrova se vydáte – všude jsou oslnivě bílé a božsky prázdné. Vydejte se na Adamovu horu, do národního parku Bundala nebo pevnosti Galle, ztraťte se v ulicích Kolomba a objevujte jedinečnou Jaffnu.

Jamajka

Zelený ostrov obklopený křišťálovou vodou a parádními plážemi. Jamajka je karibský skvost, který si zamilujete na první pohled. Co tam dělat? Ani se neptejte, jinak tu budeme do rána. Třeba vyšplhat na nejvyšší horu Blue MountainPeak a počkat si na vrcholku na východ slunce. Vyrazit do centra Kingstonu, kde nikdy nekončí pouliční párty. Zaběhnout do muzea legendárního Boba Marleyho. Dát si skleničku výtečného rumu Appleton ve zdejší destilérce. Nebo se vydat po stopách karibských pirátů do Port Royal, kde řádil už Henry Morgan.

Omán

Emiráty už znají téměř všichni, ale kousek vedle v Ománu je také nádherný kus země. Také tady najdete bělostné pláže, pouštní města, nádhernou přírodu a okouzlující Indický oceán. Zimní dovolená je tady tutovka – vzduch je horký, moře jako čaj a nebe bez mráčku. A když je řeč o vzduchu, je provoněný kadidlem. Ta vůně se vám zaryje hluboko do paměti jako nejsilnější vzpomínka na Omán. Ale těch zážitků si z Perského zálivu přivezete mnohem víc – třeba z nejkrásnějšího arabského města Muscatu, pikniku v údolí WádíŠab nebo výletu do Skalnatých hor.

Ať už se přes zimu rozhodnete vyrazit kamkoliv, nezapomeňte se před cestou zastavit u nás. Ve více než stovce poboček Tourist Centra po celé republice si můžete vyměnit peníze, abyste měli místní měnu po ruce hned od prvního okamžiku po přistání. Přehled měn najdete tady, seznam poboček pak zde.

Mohlo by Vás zajímat