Kam v zimě na líbánky? 3 zaručené tipy, kde si to ve dvou užijete

Pokud jste se s partnerem či partnerkou loni v létě vzali a ve víru pracovních povinností ještě za tepla nestihli odjet na líbánky, můžete to napravit i teď v zimě. Nejenže si přitom užijete spoustu romantiky, ale zároveň utečete před sychravým tuzemským počasím a ohřejete se v některé z exotických destinací. Připravili jsme pro vás výběr pěti parádních míst, kde si společné chvíle ve dvou opravdu užijete.

Mauricius

Moře je tu pořád teplé a počasí slunečné. Má cenu říkat více? Snad ani ne – zdejší pláže není potřeba vychvalovat, protože se stačí podívat na pár obrázků ve vyhledávači a bude vám jasné, že Mauricius je vážně ráj.

Je přitom v podstatě jedno, ve které části ostrova rozbijete svůj základní tábor – všechny zdejší pláže jsou báječné. Okouzlující jsou obzvlášť Pointe d’Esny nebo Belle Mare. Pokud vás láká potápění, můžete se dokonce potkat se žraloky, na šnorchlování je nejlepší mořský park v Blue Bay.

Mauricius však nabízí o poznání víc než jen lenošení na bělostných plážích, omývaných tyrkysovými vodami Indického oceánu. Můžete se vydat třeba na výlet do národního parku Black River Gorges nebo ochutnat rum ve zdejší destilerii Rhumerie de Chamarel.

Malajsie

Svou cestu do Malajsie nejspíš začnete v oslnivém Kuala Lumpuru. Dříve to byla jen směsice chatrčí, dnes je však metropole země typickým světovým velkoměstem s uhrančivými mrakodrapy, kde vás ovšem ohromí bujná zeleň, která zpříjemňuje pobyt v betonové džungli. Jestli míříte z Kuala Lumpuru dál, určitě si tak jako tak vyhraďte nějaký ten den na prozkoumání města.

Mezi exotické ráje, které Malajsie nabízí, patří souostroví Langkawi s téměř stovkou malebných ostrovů. Úžasný je taky Sabah, kde můžete objevovat pětici ostrovů tvořících národní park Tunku Abdul Rahman nebo se usídlit na Manukanu (druhém největším z těchto pěti ostrovů) a užívat si jeho písečné pláže, průzračné moře a úchvatné barevné korály.

Celé Borneo však patří mezi vyhlášené potápěčské destinace, a i když ještě nejste v neoprenu jako doma, měli byste rozhodně vyzkoušet potápění u Sipadanu, kde si můžete prohlédnout nejen korály a podmořské jeskyně, ale i karety obrovské, manty nebo barakudy. Mít tyto tvory doslova na dosah ruky je vskutku nezapomenutelné.

Belize

O Belize se v Česku pořád příliš nemluví a to je příležitost užít si líbánky na místě, které vaši přátelé a známí vůbec neznají. Pod původním názvem Britský Honduras patřila země pod Velkou Británii, takže se tam bez potíží domluvíte anglicky. Nyní už je samostatná a je to typická karibská destinace, kde život plyne příjemnějším tempem. A to především díky dlouhému pobřeží se spoustou fantastických pláží.

Doporučujeme hlavně ty v Hopkinsu, kde se nebudete tísnit mezi davy turistů. Jestli se rádi potápíte, na Belize najdete opravdový ráj – právě tady se můžete ponořit k největšímu bariérovému útesu na severní polokouli.

Jestli se nabažíte moře, jakkoliv to není pravděpodobné, vydejte se pro změnu do vnitrozemí, kde zase objevíte prastaré stavby z dob Mayů – třeba v Caracolu poblíž hranice s Guatemalou. Před odjezdem domů si oslaďte líbánky zdejší čokoládou na farmě Cyrila’s Maya Belizean Chocolate (navíc se tu dá i přespat a ráno si dát nášup).

  • Než vyrazíte, zastavte se v Tourist Centru

Ať už si vyberete jakoukoliv destinaci, zastavte se před cestou na letiště v některé z našich poboček. Je jich více než stovka po celé republice a můžete si v nich vyměnit peníze, abyste si mohli líbánky užívat hned od první minuty. Tak šťastnou cestu!

Mohlo by Vás zajímat