Vánoce na horách: Rakousko vás okouzlí

Sváteční atmosféru před Vánoci i po nich si nejlépe užijete na horách se zasněženými vrcholky na dosah. Lákavou volbou je Rakousko, protože mezi období okolo svátků je tam tradiční velmi živé. Města jsou krásně nazdobena a všude voní regionální speciality. Rozhodně se tedy v prosinci neomezujte „jen“ na lyžování a nasávejte vánoční atmosféru v některém z horských městeček. 

Předvánoční Salcbursko

Určitě byste neměli vynechat kouzelný Radstadt nedaleko Obertauernu. Je obklopené řadou známých resortů a přímo v tomto regionálním centru se každoročně konají známé vánoční trhy s doprovodným programem. 

A jak je to s lyžováním? Zajezdíte si tu báječně – už teď je na místě přes 120 centimetrů sněhu a otevřeno je více než 95 kilometrů sjezdovek. Najíte se také za poměrně rozumné ceny – polévka stojí zhruba 6 eur a hlavní jídlo dvojnásobek.

Ceny skipasů (v eurech): 
Dospělí - 1 den 45.5
Dospělí - 6 dní 235
Děti (6-15 let) - 1 den 22.5
Děti (6-15 let) - 6 dní 117.5

Salcburk plný krampusů i pohody

Pokud budete poblíž Salcburku, zajeďte si i do něj. Je to krásné město, které vás okouzlí. A k tomu je tu slavný Ježíškův trh, který dokresluje atmosféru vánočně vyzdobeného a rozzářeného Mozartova města. Vůně horkých kaštanů a svařeného vína vás úžasně naladí na svátky, stejně jako procházka uličkami a zákoutími Starého Města. 

Ale pozor na hrozivé krampusy a perchty, opásané řetězy s hlučnými kravskými zvonci – jsou totiž o poznání drsnější než čeští čerti. Zklidnit se pak můžete při Salcburských adventních zpěvech, které opět navodí klid a mír. 

Předvánoční Tyrolsko

V celém Tyrolsku nenajdete jediné městečko, které by nežilo naplno Vánocemi. Jedním z nejkouzelnějších míst (nejen) během svátků je lyžařské středisko Sölden, ležící za Innsbruckem, téměř na hranicích s Itálií. Vánoční atmosféru tu dotvářejí trhy zaměřené na ručně vyráběné místní produkty. A lyžování je tu špičkové – už teď je v provozu 23 lanovek a otevřeno je 116 kilometrů sjezdovek.

Ceny skipasů (v eurech): 
Dospělí - 1 den 53
Dospělí - 6 dní 285
Děti (8-14 let) - 1 den 29
Děti (8-14 let) - 6 dní 157

Mohlo by Vás zajímat