Jak pohodlně na olympiádu do Ria

Víte, co je to reál? Reál je brazilská měna, kterou seženete jen u nás a budete si moci užít olympiádu v Riu na plný pecky!

 

Na olympiádu do Ria s vyměněnými reály, máme je jen u nás!

Rio de Janeiro se v srpnu 2016 stane prvním jihoamerickým městem v historii, které bude hostit olympijské hry. Pokud se do Ria chystáte, vyměňte si brazilské reály ještě před cestou. V tamějších bankomatech bývá problém s výběrem a měnit valuty v Brazílii je drahé. Naše směnárny s pobočkami po celé České republice jsou jedinými místy, kde u nás tuto exotickou měnu získáte.

Mnoho z nás spoléhá na to, že si peníze vymění až v cílové destinaci, případně si vybere z bankomatu nebo bude platit kartou. Jenže vás může potkat několik zádrhelů, kdy se rázem ocitnete bez hotovosti. Ať už je to nevýhodný kurz v zahraniční směnárně, nedůvěryhodné bankomaty nebo by vás mohla nemile překvapit situace, v níž se vám s kartou nepodaří zaplatit vůbec. V Brazílii všechna tato rizika platí dvojnásob.

Výběry z bankomatu jsou drahé

Ať už plánujete vycestovat na zahajovací ceremoniál nebo na část XXXI. letních olympijských her, připravte se na pobyt v Brazílii už před cestou. Důvodů je hned několik.

V bankách a ostatních směnárnách u nás není brazilský reál k dispozici. Doporučujeme proto vycestovat do Brazílie s již vyměněnými penězi. Rozhodně se nevyplatí měnit peníze ihned po příletu, kurzy v bankách i ve směnárnách na letišti jsou v Brazílii nevýhodné.

Naše síť směnáren je u nás jediným místem, kde několik týdnů před startem olympiády pohodlně získáte výhodný kurz brazilského reálu.

Za exotickými plážemi s Tourist centrem

Brazilský reál není jedinou exotickou měnou, kterou nabízíme. V 54 pobočkách po celé České republice můžete dále výhodně vyměnit například singapurský dolar, makedonský denár, albánský lek, jihoafrický rand nebo hongkongský dolar.

Pozor na brazilské bankomaty, jsou zrádné

Spoléhat na platbu platebními kartami či výběr z bankomatu se v Brazílii příliš nevyplácí. Výběry z bankomatu jsou za poplatek a často se stává, že tamější ATM nepřijímají tuzemské karty a obsluha bankomatu bývá složitá. Některé evropské banky mají navíc v Brazílii limity pro denní výběr z bankomatu.

Mohlo by Vás zajímat