Rádi byste ještě vyrazili za teplem? Poradíme, kam k moři, i když je babí léto…

Léto je sice za námi, ale možná právě vy, si chcete užít vyhřáté moře a slunečné dny mimo sezónu. Není třeba cestovat na druhý konec světa, protože i v září je v Evropě dost oblastí, kde pobyt u moře nezklame. Nabízíme vám několik tipů. 

Španělsko

Jelikož jsou v téhle jižní zemi v současné době průměrné teploty mezi 26 až 28 °C a průměrná teplota moře se pohybuje v rozmezí 22 až 24 °C, je Španělsko logická volba. Což pochopitelně platí i pro jeho ostrovy, jako jsou Kanárské Ostrovy, Ibiza, Mallorca či Menorca. Kromě příjemných teplot je tu v září stále ještě minimum srážek a navíc je v plném proudu vinobraní. (Že je Španělsko jednou z vinařských zemí jistě nemusíme připomínat.)

Jižní Itálie  

Návalu turistů se tu v září nemusíte bát, moře je stále teplé a krásné počasí je téměř jistota – průměrné teploty jsou podobné jako ve Španělsku. Určitě neprohloupíte, když vyrazíte na Sicílii. Jestli to uděláte, rozhodně nesmíte minout hlavní město Palermo. Jeho architektura je totiž opravdu výjimečná. A pokud máte náladu na poznávání, vyražte na ostrov Elba. A ani zde nemůžeme zapomenout na slavnosti vína, pro toto období tak typické

Portugalsko

Také v Portugalsku vás čeká velmi příjemné počasí, byť musíte počítat s několika deštivými, právě tak jako s opravdu horkými dny. Zkuste třeba Algarve, což je jižní pobřeží země, ze dvou stran omývané Atlantikem. Klima je tu mírné a slunečné prakticky celý rok. Algarve je velmi oblíbené také díky podmínkám pro surfování či malebným městům. Jistě vás zaujmou i místní řemesla, kuchyně, pochopitelně pláže se zlatým pískem a úžasná příroda.

Kypr

Poslední nedotčená oblast Středomoří, i tak se Kypru někdy říká. Každopádně jeho volbou téměř jistě neuděláte chybu. Klima je tu totiž velmi teplé, dokonce ještě v říjnu můžete pravidelně počítat s teplotami kolem 25 °C, byť ve druhé polovině měsíce je třeba očekávat občasný déšť. Krásné dlouhé pláže najdete v turecké části ostrova, navíc už v této době budou skoro bez turistů. Určitě vás budou bavit i tamější památky, třeba historické město Kyrenia, nádherný je také jih ostrova a samozřejmě další místa.

 

Mohlo by Vás zajímat