Top 5 rakouských lyžařských středisek pro celou rodinu

Zima je nejen v kalendáři, ale už i za okny, tak sbalte lyže a vyrazte na svahy. Lyžařských středisek je u nás i v blízkém zahraničí spousta, vybrali jsme z nich pět nejlepších. Jsme přesvědčeni, že si v nich užijete parádní chvíle s celou rodinou. Navíc všechny jsou rovnou za humny – v Rakousku.

Ischgl

V Ischglu to žije, ale díky obrovské kapacitě si tady v pohodě zalyžujete. Mají tu více než čtyřicítku lanovek a vleků, které zvládnou dopravit na sjezdovky zhruba 93 000 lyžařů všech možných úrovní. Své si tu najdou lyžařští zelenáči i veteráni – nejdelší sjezdovka nabízí parádní svezení díky 11 kilometrům délky a převýšení 1 500 metrů.

ZellamSee

Ráj pro rodinné lyžování, kde si můžete vybrat svůj kout ze 138 kilometrů sjezdovek. Nejlepší lyžaři v rodině zamíří automaticky na černé sjezdovky, kterých tu je 25 kilometrů. Zbylé sjezdovky jsou určeny pro méně pokročilé lyžaře – mají lehčí až středně těžký charakter a začít na nich mohou i úplní zelenáči. A bonus navíc? Zablbnou si tady i snowboarďáci nebo milovníci freeridu. Výhodou je také to, že v Kaprunu jsou lázně, kde naberete nové síly pro další den na svahu.

Stubai

Ledovcové středisko, kde vítají děti s otevřenou náručí. To poznáte už na parkovišti, odkud vás na široké a přívětivé sjezdovky doveze pohodlná lanovka. Rodinný ski-camp zahrnuje mírné svahy, cvičný vlek, přepravní pásy i vlny a skoky pro ty odvážnější. Na závodní trati si můžete dokonce poměřit síly mezi sebou. Stačí si koupit dospělácký skipas, děti do 10 let pak lyžují zadarmo.

Flachau

Představte si 120 kilometrů sjezdovek, nebo dokonce 300 kilometrů v rámci skipasu SalzburgerSportwelt, který zahrnuje všechny oblasti Ski amadé. Líbí? Tak zamiřte do Flachau, kde kromě báječného lyžování najdete i spoustu ubytovacích kapacit všech cenových kategorií. Pro nejmenší lyžaře jsou tu široké modré a červené sjezdovky, cvičné provazové vleky i tratě s časomírou. A zařádit si můžete také na sáňkařských drahách.

Nassfeld

Tady bývá sníh ještě pozdě na jaře, takže se sem nemusíte bát vyrazit. Korutanské zimní středisko poblíž italských hranic vás okouzlí 110 kilometry sjezdovek pro zdatné i začínající borce. První krůčky na lyžích mohou vaše ratolesti zvládnout ve zdejším miniclubu na chatě Tressdorfer Alm. Příjemné rodinné ubytování najdete v hotelech zaměřených na děti, které mívají vlastní mateřskou školu, herny i kryté bazény.  

Než do Rakouska vyrazíte, zastavte se u nás – nejen pro eura, ale také pro rakouské dálniční známky. Vše pořídíte na jednom místě v jedné z více než stovky poboček Tourist Centra po celé České republice. Jejich přehled najdete zde.

Mohlo by Vás zajímat