Chcete si v Chorvatsku půjčit auto, loď, motorku nebo vodní lyže?

Samozřejmě to není problém, půjčoven v zemi najdete celou řadu. Podívali jsme se, kolik vás to bude stát.

Možná jste na Jadran vyrazili bez auta. Proč ne, jak jsme vás informovali v článku Všechny cesty vedou v létě do Chorvatska, letos můžete využít pohodlné a přímé spojení vlakem, popř. autobusem. V takovém případě si možná budete chtít půjčit auto nebo motorku, abyste mohli 18. nejpopulárnější turistickou destinaci na světě dostatečně prozkoumat. Nemusíte přitom čekat, až dorazíte na místo, protože rezervaci můžete provést už před odjezdem z domova. Například portál Autopůjčovnalevně shromažďuje nabídku desítek autopůjčoven kdekoli na světě a podobnou službu nabízí také Rentalcargroup a další. 

V následující tabulce najdete příklady několika vozů s uvedením ceny, za kterou si je můžete pronajmout. Cena je za dva dny užívání vozu, který si vyzvednete ve Splitu, a obvykle zahrnuje havarijní pojištění, pojistné krytí proti odcizení, odpovědnost třetí strany za škodu, neomezený počet km, místní poplatky, asistenční službu atd.

Auto Cena
Toyota Auris 2790 Kč
Ford Focus Estate 4491 Kč
Renault Traffic (9 os.) 4484 Kč
Jaguar XF 5275 Kč

Dovolená na vlnách…

Podobně to funguje i s loděmi. Pokud si chcete pronajmout plachetnici, luxusní jachtu, motorovou jachtu, katamarán nebo třeba vodní skútr, běžte na web typu Croatiacharter (je i v češtině), JachtachorvatskoRentdreamYachtnet apod. Najdete na nich také všechny důležité informace, například jak udělat kapitánské zkoušky a získat kapitánský průkaz. 

Pro představu: Týdenní pronájem zhruba 17metrové plachetnice se 4 kabinami a 8 lůžky si v oblasti Splitu budete moci pořídit od 2670 eur. Cena za katamarán v délce 14 metrů se 3 kabinami a 6 lůžky ve stejné oblasti a také na týden začíná zhruba na 2200 eurech. A pokud byste si chtěli pořádně provětrat peněženku, můžete si pronajmout luxusní jachtu. Například 35metrová s 5 kabinami a 10 lůžky je na týden dostupná od 140 000 eur.

… nebo na motorce

Také v případě, že si k prozkoumávání chorvatských luhů a hájů chcete půjčit motorku, můžete využít služeb webů, které jsou psané v češtině. Například už zmiňovaný Rentdream, dále třeba Makarskarent a další. Opět pro názornost: Skútr na 3 dny v oblasti Makarske vás vyjde zhruba 32 eur na den. O něco silnější motorka, s objemem 125 cm3, pak přibližně na 43 eur na den. A třeba Honda s litrovým objemem vás bude stát přibližně 90 eur na den. Počítejte s tím, že budete muset složit kauci. Ta vás v prvních dvou případech vyjde na cca tři až pět tisíc českých korun. Ovšem za zmiňovanou Hondu budete muset složit 50 000 Kč. Popřípadě je možné nahradit po dohodě kauci směnkou. 

Kolik za vodní radovánky

A pro úplnost ještě v následující tabulce nabízíme přehled činností, kterými si svůj dovolenkový pobytu v Chorvatsku můžete zpestřit. Ceny jsou orientační, budou se samozřejmě v konkrétních půjčovnách více či méně lišit.  

Vodní skútr (pohonné hmoty jsou v ceně)

Na jak dlouho Cena
10 min. 700 Kč
30 min. 1700 Kč
1 den 7000 Kč

Dlouhodobý pronájem vš. transportního vozíku (nutnost složit kauci)

Na jak dlouho Cena
7 dnů 15 000 Kč

Spolujízda s instruktorem

Na jak dlouho Cena
10 min. 400 Kč

Wakeboarding

Zapůjčení wakeboardu a vesty je již v ceně, doporučuje se rezervovat min. týden předem.

Na jak dlouho Cena
10 min. 300 Kč
15 min. 400 Kč
20 min. 500 Kč

Vodní lyže

V půjčovně dostanete neoprén i vestu. 

Na jak dlouho Cena
10 min. 300 Kč
20 min. 500 Kč

Mohlo by Vás zajímat