Chcete si v Chorvatsku půjčit auto, loď, motorku nebo vodní lyže?

Samozřejmě to není problém, půjčoven v zemi najdete celou řadu. Podívali jsme se, kolik vás to bude stát.

Možná jste na Jadran vyrazili bez auta. Proč ne, jak jsme vás informovali v článku Všechny cesty vedou v létě do Chorvatska, i letos můžete využít pohodlné a přímé spojení vlakem, popř. autobusem. V takovém případě si možná budete chtít půjčit auto nebo motorku, abyste mohli 18. nejpopulárnější turistickou destinaci na světě dostatečně prozkoumat. Nemusíte přitom čekat, až dorazíte na místo, protože rezervaci můžete provést už před odjezdem z domova. Respektive měli byste to udělat s co největším předstihem, protože sezónní ceny jsou opravdu vysoké. Kde tyto služby hledat? Například portál Autopůjčovnalevně shromažďuje nabídku desítek autopůjčoven kdekoli na světě a podobnou službu nabízí také Rentalcargroup a další.

V následující tabulce najdete příklady několika vozů s uvedením ceny, za kterou si je můžete pronajmout. Cena platí pro hlavní sezonu a je za dva dny užívání vozu, který si vyzvednete ve Splitu. Obvykle zahrnuje havarijní pojištění, pojistné krytí proti odcizení, odpovědnost třetí strany za škodu, neomezený počet km, místní poplatky, asistenční službu atd.

Auto Cena
Volkswagen Up 8797 Kč
Volkswagen Golf 9250 Kč
Opel Vivaro (9 os.) 16 449 Kč
Mercedes E class 21 743 Kč

Dovolená na vlnách…

Podobně to funguje i s loděmi. Pokud si chcete pronajmout plachetnici, luxusní jachtu, motorovou jachtu, katamarán nebo třeba vodní skútr, běžte na web typu Croatiacharter (je i v češtině), Jachtachorvatsko, Rentdream, Yachtnet apod. Najdete na nich také všechny důležité informace, například jak udělat kapitánské zkoušky a získat kapitánský průkaz.

Pro představu: Týdenní pronájem zhruba 11metrové plachetnice se třemi kabinami a šesti lůžky si v oblasti letoviska Pirovac, v období srpna až začátku září, budete moci pořídit za cenu od 2500 eur. Ovšem v případě, že se vám podaří narazit na společnost, která zrovna nabízí slevu. Jinak zaplatíte víc. Cena za katamarán v délce 12 metrů se čtyřmi kabinami a 10 lůžky v oblasti Splitu a také na týden vás aktuálně vyjde na zhruba 6200 eur. A pokud byste si chtěli pořádně provětrat peněženku, můžete si pronajmout luxusní jachtu. Například 33metrová se čtyřmi kabinami a osmi lůžky je na týden dostupná od cca 65 000 eur.

… nebo na motorce

Také v případě, že si k prozkoumávání chorvatských luhů a hájů chcete půjčit motorku, můžete využít služeb webů, které jsou psané v češtině. Například už zmiňovaný Rentdream, dále třeba Makarskarent a další. Opět pro názornost: Skútr na tři dny v oblasti Makarske vás vyjde zhruba na 30 eur na den. O něco silnější motorka, s objemem 125 cm3, pak přibližně na 43 eur na den. A třeba Yamaha s objemem 660 cm3 vás bude stát přibližně 96 eur na den. Počítejte s tím, že budete muset složit kauci. Ta vás v prvních dvou případech vyjde na cca 100 eur. Ovšem za zmiňovanou Yamahu budete muset složit 1100 eur.

Kolik za vodní radovánky

A pro úplnost ještě v následující tabulce nabízíme přehled činností, kterými si svůj dovolenkový pobyt v Chorvatsku můžete zpestřit. Ceny jsou orientační, budou se samozřejmě v konkrétních půjčovnách více či méně lišit. 

Vodní skútr (pohonné hmoty jsou v ceně)

Na jak dlouho Cena
10 min. 700 Kč
30 min. 1700 Kč
1 den 7000 Kč

Dlouhodobý pronájem vš. transportního vozíku (nutnost složit kauci)

Na jak dlouho Cena
7 dnů 15 000 Kč

Spolujízda s instruktorem

Na jak dlouho Cena
10 min. 400 Kč

Wakeboarding

Jde o mix vodního lyžování a snowboardingu, je to opravdový adrenalin na vodě. Zapůjčení wakeboardu a vesty je již v ceně, doporučuje se rezervovat min. týden předem.

Na jak dlouho Cena
10 min. 300 Kč
15 min. 400 Kč
20 min. 500 Kč

Vodní lyže

V půjčovně dostanete neopren i vestu.

Na jak dlouho Cena
10 min. 300 Kč
20 min. 500 Kč

A to není všechno, Chorvati vám nabídnou třeba i jízdu na nafukovacím kruhu nebo nafukovacím banánu pro šest osob, které táhne vodní skútr rovnou z pláže.

 

Mohlo by Vás zajímat