Eurovíkend v Barceloně: užijte si slunce a pohodu

Konečně jsme se dočkali. Venku svítí slunce, je teplo a dá se cestovat na lehko. Jednou z nejlepších letních destinací pro oblíbené eurovíkendy je španělská Barcelona. Katalánskou metropoli si můžete užít na mnoho způsobů – třeba se vydat po stopách geniálního architekta Antonia Gaudího, vyrazit do fotbalového svatostánku Camp Nou na zápas FC Barcelona, užít si pohodu na pláži nebo se toulat uličkami Gotické čtvrti.

Za víkend toho v Barceloně stihnete hodně. Abyste věděli, co nesmíte propásnout, připravili jsme pro vás pár naprostých tutovek.

Sagrada Família

Jedno z největších barcelonských lákadel. Stavba chrámu Sagrada Família začala už v roce 1882 a dodnes není hotov. Gaudí tomuto dílu věnoval 43 let svého života a chtěl z katedrály vybudovat poslední velkou svatyni křesťanství – proto je také plná křesťanských symbolů. Když v roce 1926 zemřel, zdálo se, že chrám zůstane nedokončený. Španělé se ale zavázali ho dostavět – mluví se o roce 2026, tedy stém výročí úmrtí slavného architekta. Chrám by tak byl dokončen 144 let od chvíle, kdy stavba začala.

Dospělí zaplatí za vstup 15 eur, studenti (a mladí do 30 let) o dvě eura méně, děti do 11 let mohou na prohlídku zdarma.

Barri Gotic neboli Gotická čtvrť

Nádherná, fantaskní část barcelonského Starého města. Leží mezi bulvárem Las Ramblas a čtvrtěmi Born a Barceloneta a je dokonalým bludištěm průchodů, dvorků, malých náměstíček a uliček. Půdorys ulic se od středověku, kdy čtvrť vznikla, prakticky nezměnil, takže se najednou přenesete v čase do dob dávno minulých. A bude se vám to rozhodně líbit. Gotická čtvrť má neuvěřitelné kouzlo a půvab – ztraťte se v ní na pár hodin a nasajte tu pravou Barcelonu.

Museum Pabla Picassa

V ulici Montcada v srdci Starého města je od úterý do neděle vždy od 10:00 do 20:00 otevřeno muzeum slavného malíře Pabla Picassa, které je vůbec nejnavštěvovanější v Barceloně. Najdete v něm největší a nejvýznamnější sbírku Picassových raných děl, ale i kousky z dalších umělcových období. Vstupné činí 9 eur.

Camp Nou

Být v Barceloně a nezajít na fotbal (když se zrovna hraje) by byl hřích. Camp Nou je jeden z největších a nejlepších stadiónů na světě a barcelonští fanoušci „culés“ jsou neuvěřitelně oddaní svému týmu. Kromě samotného zápasu si zajděte i do muzea přímo v útrobách stadiónu – má tři patra, takže si na něj vyhraďte více času. Můžete se přitom dostat i do šaten a na okraj trávníku.

Dejte si něco dobrého

Až vám v Barceloně vyhládne, dopřejte si třeba skvělou paellu, arros negre, nudle fideua nebo studenou polévku gazpacho. Na všech dobrotách si náležitě pochutnáte – tím spíš, že ceny jídla jsou v Barceloně na rozdíl od jiných metropolí stále docela příznivé.

Co vyřídit před cestou

Nezapomeňte se před odjezdem zastavit na některé z více než stovky poboček Tourist Centra po celé republice, abyste si vyměnili koruny za eura. A pokud poletíte z pražského letiště a vyrazíte na něj autem, využijte také naše zvýhodněné ceny za parkování v nedalekém GoParkingu. A pssst! Celé léto soutěžíme na Facebooku o kapesné na dovolenou – tak nás sledujte!

Nechte si poradit

Nevíte, kam letos vyrazit na dovolenou? Inspirujte se v našem letním generátoru dovolených – vybere vám dovolenou přesně podle vašeho gusta.

Mohlo by Vás zajímat