Brazílie nabízí tisíce kilometrů pláží a neskutečnou energii

Brazílie není obyčejná země. Je to pozemský ráj. Rámují ji tisíce kilometrů pláží, které omývá blankytné moře, navíc je prosycena nespoutanou a nejspíš nevyčerpatelnou energií místních lidí. Je to nakažlivé, skvostné místo, kde se budete bavit každou vteřinu. A je úplně jedno, jestli zamíříte do Rio de Janeira nebo Sao Paula, do deštných pralesů a husté džungle či se rozhodnete poznat malebná koloniální města. 

V Brazílii je nejtepleji od prosince do února – tehdy teploty vůbec neklesají pod 30 stupňů Celsia. V Rio de Janeiru v té době naopak šplhají až ke čtyřicítkám. Od září do května jsou zde ideální podmínky pro koupání. 

Pro cestu do Brazílie nepotřebujete víza, stačí cestovní pas, který bude platný ještě alespoň šest měsíců po vašem návratu. Co se týká peněz, už je to trochu složitější. Nejlepší je vzít si s sebou rovnou brazilské realy, které seženete ve všech pobočkách Tourist Centra po celé České republice. Případně si můžete vézt i americké dolary, které jsou nejvhodnější ke směně přímo na místě (vyměníte je v místních hotelích, bankách nebo směnárnách). 

V Brazílii sice v obchodech zaplatíte kartou, ale vyplatí se mít po ruce rezervu v hotovosti. Naopak spíše zapomeňte na vybírání peněz z bankomatu, protože za to zaplatíte nemalou sumu. Zvláště v Rio de Janeiru si pak dejte pozor na zloděje a své finance pečlivě chraňte. 

A kam vyrazit?

Rio de Janeiro. To vám doporučí samozřejmě každý, protože město je brazilskou perlou i modlou zároveň. Nabízí překrásná a dechberoucí panoramata. Nejnavštěvovanějším místem je Pão de Açúcar, 390 metrů vysoká „cukrová homole“. Z jejího vrcholu, kam vás vyveze lanovka, je jeden z vůbec nejkrásnějších výhledů na město. Uvidíte odsud také nejdůležitější symbol města – 790 metrů vysoký vrchol Corcovado se sochou Ježíše Krista v nadživotní velikosti. Vynechat nesmíte ani nejznámější pláž světa Copacabanu. 

Salvador de Bahia. Město ze seznamu UNESCO je dokonalým historickým skvostem. Leží u zátoky všech svatých, ale posvátný klid tu rozhodně nepanuje – ze všech stran uslyšíte africkou hudbu a tance. Nejlépe si odpočinete na zdejších krásných zlatavých plážích, než se zase pohroužíte do zkoumání asi nejzachovalejšího koloniálního architektonického komplexu v zemi.

Pantanal. Vyměňte město za přírodu. V mokřině zabírající stovky tisíc čtverečních kilometrů narazíte na neuvěřitelnou koncentraci exotické fauny a flóry. Narazíte tu třeba na jaguára, pumu, tapíra nebo mravenečníka (ale kromě toho na dalších 650 druhů ptáků a 80 druhů savců).

Fernando de Noronha. Tady najdete ty nejkrásnější brazilské pláže – nejenže si tu pořídíte parádní selfíčka, ale můžete tu také začít se surfováním. Nikde jinde si to nevychutnáte lépe. Ale pokud chcete raději pod hladinu, můžete – zdejší podmořský život je přísně chráněný a jednoduše uhrančivý. Idylický ostrov ležící hodinu letu z Recife nebo Natalu může denně navštívit jen 700 lidí. 

Mohlo by Vás zajímat