7 vyzkoušených rad, jak přežít Vánoce

Vánoční shon pomalu nabírá obrátky, ale vy nemáte na blížící se svátky ani pomyšlení? Pracovní stres a vytížení bývají na sklonku roku obrovské, nepřidělávejte si proto vrásky ještě nenakoupenými dárky či resty v domácnosti. Ještě pořád máte čas to změnit. Přečtěte si náš seznam sedmi rad, jak přežít Vánoce. Vyzkoušeli jsme je – a fungují.

 

Vánoční dárky. Nenechávejte jejich nákup na poslední chvíli. Letos už je na to trochu pozdě, ale už to nesmíte odkládat. Vyrazte na nákupy! Příští rok si tento stres odpusťte – když si zvyknete vánoční dárky kupovat během roku, budete před svátky mile překvapeni, kolik jich máte. A navíc to s vaší peněženkou (nebo účtem) tak výrazně nezamává.

Cukroví. Domácí cukroví je vždycky fajn, ale pečte ho s rozvahou. Není třeba vyrábět zásoby na příští dva roky. Platí přitom, že nesnědené cukroví, které uložíte do mrazničky, většinou v létě jen vyhodíte, protože na něj už nikdo nemá ani pomyšlení.

Kapr a salát. Když si necháte kapra vykuchat, ušetříte čas, který má v předvánočním shonu cenu zlata. Zato si dejte záležet na salátu – není ho nikdy dost a každý si určitě alespoň dvakrát přidá.

Stromeček. Umělý stromeček nechte tentokrát ve sklepě, letos zvolte ten pravý voňavý. Nemusí být nijak velký, i tak vánočně provoní celý domov. Něco takového „umělina“ nedokáže. Každopádně jeho nákup neodkládejte, aby na vás nezbylo odpudivé koště.

 

Zdobení stromku. Nechte děti, aby vánoční stromeček ozdobily. Není to pro ně jen nudná povinnost – jsou kreativní a bude je to opravdu bavit. Výsledkem je, že budete mít určitě ten nejhezčí strom široko daleko. Hlavně se spoustou blikátek…

Balení dárků. Hlavní dárky si nechte zabalit od profesionálů přímo v obchodě, ty menší si zabalte sami průběžně. Maminky a babičky budou koukat, jak jste letos připraveni.

Návštěvy. Nesnažte se dohánět vše, co jste celý rok zanedbávali. Pokud chcete, setkávejte se, ale nenuťte se do toho. Když se vám bude chtít zůstat doma, sledovat pohádky a dívat se, jak si děti hrají s novými dárky, užijte si to bez výčitek. Stojí to za to.

A bonusová rada na závěr: Pokud letos chcete místo klasických českých Vánoc vyzkoušet něco exotičtějšího, máte nejvyšší čas začít plánovat. Co takhle oslavit svátky na pláži? Nabízí se Thajsko, Brazílie nebo třeba Bali. Určitě si vyberete a budete mít jistotu, že tentokrát prožijete úplně jiné Vánoce, na něž budete dlouho vzpomínat. (Peníze na cestu si vyměňte na pobočkách Tourist Centra.)

Klidné prožití vánočních svátků vám přeje celý tým Tourist Centra!

Mohlo by Vás zajímat