Váš tip na dovolenou: kouzelná Lefkáda

V průběhu celého léta od vás sbíráme na Facebooku doporučení na parádní letní destinace. A díky naší akci „cestovatelé sobě“ se nám začínají scházet opravdu povedené tipy – z první várky nás nejvíce zaujal řecký ostrov Lefkáda, kde jsou asi ty nejkrásnější pláže v celém Řecku. Takže jsme se rozhodli, že vám ho představíme trochu blíž, ať si ho můžete zařadit (třeba i na poslední chvíli) do svých dovolenkových plánů. 

Na Lefkádě – kam se mimochodem dostanete za pouhé dvě hodiny letu – je mnoho středisek, kde si užijete skvělou dovolenou, naši zákazníci nejčastěji navštěvují Agios Ioannis, Agios Nikitas, Amouso, Lefkas, Ligia, Meganissi, Mikros Gialos, Nidri, Nikiana, Perigiali, Sivota, Tsoukalades a Vassiliki.

Lidé se sem opakovaně vracejí, protože tento ostrov mohou objevovat mnoha různými způsoby – třeba se po něm toulat v sedle kola, na motorce nebo za volantem vypůjčeného vozu. Mohou se tu koupat ve slunci i v moři na plážích, kam celý den nikdo nepřijde. Nebo se ponořit do hlubin moře při šnorchlování či potápění. A večer ukončit v pohodové taverně na pobřeží nebo ukryté v kopcovitém vnitrozemí.

 

Spousta nádherných míst

Pokud bychom vám měli doporučit jedno místo, které nesmíte vynechat, byla by to úchvatná pláž Agios Ioannis – má všechno, co má vysněná pláž mít od tyrkysového moře až po zlatavý písek a jako kulisy starodávné větrné mlýny v pozadí. Je vhodná především pro příznivce vodních sportů, ale užijí si ji samozřejmě i rodiny s dětmi. 

Při pobřeží můžete obdivovat nejen staré větrné mlýny, ale třeba vyrazit i do nejjižnějšího bodu ostrova na známý mys Doukato s mohutným majákem. Pro ty, kteří se nespokojí jen s válením u moře, je tu i další pestrá nabídka – starobylé město Nikopolis, věštírna Nekromantion nebo podzemní jeskyně Perama. Skvostný je také pohled na kaňon Vikos v národním parku Vikos-Aoos. 

Ale ze všeho nejkrásnější jsou na Lefkádě západy slunce se skleničkou vyhlášeného místního červeného vína v ruce, s talířem oliv a tradičního ovčího sýra feta. A rozhodně vyzkoušejte také zdejší olivový olej nebo domácí med. 

 

Soutěžte s námi

Nezapomeňte, že v průběhu celého léta i nadále sbíráme vaše doporučení na letní destinace – každý měsíc přitom vybereme jednoho z vás, který za svůj tip dostane 3 000 korun na ruku.  A navíc můžete vyhrát zpět i útratu z letní dovolené – stačí nás sledovat na Facebooku, podělit se s námi pod soutěžním postem, kde jste byli letos na dovolené a jak jste si ji užili (nebo co plánujete, pokud se na ni teprve chystáte), a mít schovanou účtenku za výměnu peněz v síti poboček Tourist Centra.

Mohlo by Vás zajímat