Thajsko: dostupná exotika a plážový ráj

Při pohledu z okna je jasné, že léto je pryč. Můžete si ho ale prodloužit: Od listopadu do února je ideální čas vyrazit do Thajska, protože v tuto dobu tu panuje nejlepší počasí. Vzhledem k příznivým cenám je dobré strávit v Thajsku alespoň tři týdny. Ani delší pobyt vás nezruinuje a zpět do Česka se vrátíte s novou energií, s níž hravě zvládnete pracovní stres, podzimní plískanice i mrazivou zimu. 

V Thajsku není problém najít ubytování v hostelech už za 100 korun na noc. Nespálí se ani milovníci luxusnějšího ubytování – jsou zde hotely všech možných kategorií a ten čtyřhvězdičkový může být k mání už za ceny začínající pod 400 korunami za noc pro dvě osoby. 

Před cestou navíc nemusíte řešit vízum, tedy pokud plánujete maximálně 30denní turistický pobyt. Musíte ale předložit cestovní pas, jehož platnost je v době vstupu více než 6 měsíců, a prokázat finanční prostředky ve výši 10 000 thajských bahtů na osobu nebo 20 000 bahtů na celou rodinu. 

Thajské bahty bez problémů získáte na pobočkách Tourist Centra po celé republice. Hotovost v místní měně se vám bude opravdu hodit, nelze se totiž příliš spoléhat na to, že všude v Thajsku zaplatíte kartou. 

Co musíte v Thajsku zažítBangkok.
Hlavní město vás pohltí svou rušnou atmosférou. Je tu jedno z největších tržišť světa Chatuchak, skvělé bary a restaurace, a především defilé chrámů a paláců. Můžete tu strávit pořádně nabitý den, ale jestli si chcete město užít naplno, naplánujte si jich tu raději více. Jeden z nich můžete věnovat nakupování, další památkám a nakonec se pustit do ochutnávání místních specialit. 

Chiang Mai. Město bylo dlouho izolované od civilizace, ale to je nyní jeho výhodou – je natolik autentické, že vás okamžitě okouzlí. Najdete tu stovky chrámů, ale i muzeum opia. Chiang Mai totiž bylo vstupním bodem do Zlatého trojúhelníku (tvoří ho Thajsko, Laos a Myanmar), kde se ve velkém pěstoval mák a vyrábělo opium. 

Ko Samet. Na tomto ostrůvku blízko Bangkoku si budete připadat jako v ráji. Už od první chvíle, kdy na něj vkročíte. Jsou zde nádherné pláže, ale ve srovnání s rušným Phúketem o něco větší klid. Tedy pokud vyrazíte na jih – severní pláže často oživují nejrůznější večírky, takže si tu můžete dopřát mix denní zábavy u moře a večerního mejdanu. 

Ko Phi Phi. Pamatujete si na snímek Pláž s Leonardem DiCapriem? Tak ten se natáčel právě tady. Je to asi nejhezčí ostrov v Thajsku. Je až kýčovitě krásný – bělostné pláže kontrastují s průzračnou, tyrkysovou vodou, to vše rámují půvabné vápencové útesy všemožných tvarů. Proto je tu právě povalování na pláži tou nejoblíbenější kratochvílí.

Phúket. Z Bangkoku je to sem kus cesty – asi 700 kilometrů. Vydat se sem ale stojí za to. Najdete tu vyhlášené prázdninové letovisko se skvělými plážemi a bujarým nočním životem. A která zdejší pláž je nejlepší a navíc i nejdelší? Patong! Klidnější a romantičtější je zase Kamala. A když vás válení na pláži omrzí, můžete si v nedaleké zátoce Phang Nga zahrát na agenta 007, který se tu objevil v bondovce Muž se zlatou zbraní.

Mohlo by Vás zajímat