Zimní lety po Evropě za pár korun

Nízkonákladový dopravce Ryanair nově létá z Prahy do dalších šesti evropských destinací. Nenechte si ujít tuto příležitost a zaleťte si za pár stovek na podzimně-zimní výlet za památkami, kulturou i poznáním.   

Ryanair je mezi cestovateli oblíbený nízkými cenami letenek. Po Evropě se letecky podíváte už od tří stovek. Nevýhodou je omezená možnost výběru termínu (lety bývají jen dvakrát týdně), v ceně letenky je pouze příruční zavazadlo (pokud chcete letět s velkým kufrem, odbaví vám ho za poplatek). I tak je to však skvělá příležitost podívat se do atraktivních evropských destinací, třeba jen na otočku.

    

  

Nově Ryanair v zimě létá z Prahy do Katánie, East Midlands, Gdaňsku, Malagy, Sevilly a Tirany. Vyberete si?

Italská Katánie

Katánie je město na východním pobřeží Sicílie. Známé je svými historickými památkami, kulturou a krásnými plážemi Středozemního moře. Leží poblíž sopky Etna, která je jednou z nejaktivnějších sopek na světě a oblíbeným cílem pro turisty. Město má bohatou kulturní scénu a je známé pro své festivaly. Katánie má také řadu muzeí a galerií, které stojí za návštěvu. Vychutnat si tu můžete tradiční sicilská jídla, jako je arancini (rýžové kuličky plněné masem nebo sýrem), pasta s pistáciovou omáčkou nebo slavný dezert cannoli.

Anglické East Midlands

East Midlands je region ve střední části Anglie, zahrnující několik hrabství a měst. Má bohatou historii, včetně spojení s průmyslovou revolucí a legendou o Robinu Hoodovi. Region je známý svou krásnou krajinou – vynechat nemůžete národní park Peak District, a různými kulturními a historickými atrakcemi. Má přímé železniční spojení do Londýna, čehož můžete využít. Před cestou si nezapomeňte vyměnit britské libry.

Polský Gdaňsk

Gdaňsk leží na severním pobřeží Baltského moře. Má bohatou historii a je jedním z nejvýznamnějších přístavních měst v Polsku. Navštivte zde Staré Město, které je plné historických budov, kostelů a náměstí. Dominantou je Dlouhý trh a Královská cesta. Gdaňsk je oblíbeným cílem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historii, kulturu a námořní dědictví Polska. Je také výchozím bodem pro návštěvu dalších atraktivních míst v Trojměstí. Nezapomeňte si vyměnit polské zloté.

Španělská Malaga 

Malaga je přístav na jihu Španělska, nacházející se na Costa del Sol, což je pobřeží Středozemního moře. I v zimě tu bude krásně – Malaga je známá svým teplým klimatem, krásnými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou. Narodil se tu slavný malíř Pablo Picasso – návštěva Muzea Picassa je tak téměř povinností. Ochutnejte také tradiční španělská jídla, jako je gazpacho, pescaíto frito (smažené rybky) a místní vína.

    

Španělská Sevilla

Sevilla je největší město Andalusie na jihu Španělska. Má bohatou historii a kulturu a je známé svými krásnými historickými památkami – prim hraje královský palác Alcázar nebo gotické katedrály se slavnou Giralda věží. Sevilla má také bohatou kulturní scénu, proslulá je tradičním španělským tancem flamenco.

Albánská Tirana

Tirana je hlavní a největší město Albánie, nacházející se ve středu země na břehu řeky Ishëm. Najdete tu směsici architektonických stylů, od osmanského dědictví po socialistickou architekturu. Hlavními památkami jsou Et'hem Beyova mešita, která je jednou z mála zachovalých osmanských památek, a Pyramid, která byla postavena během komunistické éry a dnes slouží jako kulturní centrum. Albánská kuchyně se mísí s vlivy středomořské kuchyně. Město nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat místní speciality. Místní měnou je albánský lek, který vám vyměníme na jedné z poboček Tourist Centra.

 

Mohlo by Vás zajímat