Ideálně strávený březen? Zkuste Mexiko

Mexiko je naprosto unikátní země, která dokáže nabídnout snad všechno, po čem srdce cestovatele či dobrodruha touží. Moře, džungle, pouště, hory, kaňony, horská města nebo vesnice, a to rozhodně není všechno. Proto lze jen obtížně říct, které roční období je pro návštěvu země nejvhodnější. Ale vyrazit tam v březnu, kdy vrcholí tamní turistická sezóna a počasí je příjemné prakticky všude, to zní jako dobrý nápad, co říkáte?

Do karet navíc hraje i to, že se podmínky pro přicestování do Mexika v poslední době zjednodušily. Na hranicích už po vás nikdo nebude požadovat ani očkovací průkaz, ani test nebo potvrzení o prodělání nemoci. Jak ale upozorňuje české ministerstvo zahraničí, tyto dokumenty téměř vždy požadují letecké společnosti a někdy i hotely. Je tedy dobré si předem ověřit, co po vás váš dopravce či ubytovatel bude chtít.

mexico

Kam se podívat

Zajímavých míst je v Mexiku nepřeberné množství. Jestku vás lákají hory, pak můžete vyrazit třeba na vulkán Tacaná, vysoký zhruba 4100 m.n.m., nebo třeba do pohoří Sierra Madre.

Pro řadu z nás budou jistě hlavním lákadlem pláže a moře. Nádherné jsou například ty ve státě Baja California, kde můžete mimo jiné pozorovat velryby. Dále slunečné město Acapulco nebo krystalická moře Cancúnu, kosmopolitního letoviska, které se nachází na poloostrově Yucatán. A patříte-li mezi příznivce surfování, pak vyrazte třeba na jižní pobřeží.

Chichén Itzá

Chichén Itzá je jeden ze sedmi divů světa známý úžasnými mayskými ruinami, tradiční tvář Mexika najdete ve státě Chiapas, kde lidé chodí oblečení v krojích, a slavný Teotihuacán s pyramidami Slunce a Měsíce se nachází severně od Ciadad de México. A ve výčtu míst, která „určitě musíte vidět“, bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho.

Nezapomeňte na dostatek peněz

Národní měnou je mexické peso,  v turistických oblastech Yucatánu, lze bez problémů platit i americkými dolary. Těmi je v některých případech možné platit i přímo místo pesos. Dokonce vám na řadě míst vymění také eura či britské libry.

peso mexicano

Dolary, eura či libry vyměníme i my v Tourist centrum, a to na jakékoli z našich poboček. Hotovost se vám rozhodně bude hodit mimo jiné na trzích nebo v uměleckých či řemeslných dílnách. Tam se také počítá s tím, že budete smlouvat a pokoušet dostat cenu níž. Na platbu kartou se můžete spolehnout jen někde, například při pořizování letenky, půjčení auta, v lepších hotelech a také v některých restauracích a obchodech. Navíc vám za ni naúčtují poplatek.

Jak se bezpečně dostat domů

Až se po nepochybně úžasné dovolené budete vracet domů, nezapomeňte, že tak jednoduché jako při cestě tam to nebude. Zaprvé totiž musíte vyplnit příjezdový formulář a k tomu mít ještě před vstupem do ČR doklad o bezinfekčnosti. Ten musí obsahovat:

  • pozitivní výsledek PCR nebo RAT testu, nebo
  • národní certifikát o dokončeném očkování, nebo
  • certifikátem o prodělaném onemocnění covid-19.

A pokud nemáte potvrzení o dokončeném očkování ani o prodělání nemoci, budete muset po návratu domů absolvovat další test, a to mezi pátým a sedmým dnem po překročení hranic. Podrobnější informace najdete na webu českého ministerstva zahraničí.

Mohlo by Vás zajímat