PŘEHLEDNĚ: Kam je možné cestovat a co vás za hranicemi čeká

AKTUALIZOVÁNO 9. 12. 2020

Připravili jsme pro vás velký přehled zemí z pohledu možností pro cestování. Text navíc budeme pravidelně aktualizovat.

Česká vláda začátkem června schválila systém vyhodnocování bezpečnosti jednotlivých zemí podle tzv. semaforu, a rozděluje je na zelené, oranžové a červené. Vývoj situace můžete sledovat např. na webu ministerstva zahraničí.

Při návratu z červených zemí počítejte s tím, že ještě před vstupem na naše území musíte příslušné krajské hygienické stanici vyplnit elektronický Příjezdový formulář, předložit oznámení hraniční nebo pobytové kontrole a do 5 dnů od překročení hranic se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na SARS CoV-2. Výsledek testu je pak nutné oznámit dané hygienické stanici. 

Nebo můžete předložit negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2, který jste podstoupili v členském státě EU a který není starší než 72 hodin. Výsledek testu pak je třeba předložit hned po vstupu do ČR místně příslušné krajské hygienické stanici. Výjimku z testování mají osoby mladší 5 let. Pojďme se na jednotlivé státy podívat podrobněji. 

Kam je možné cestovat: Slovensko | Polsko | Maďarsko | Rakousko | Německo | Chorvatsko | Itálie | Francie | Velká Británie | Řecko | Španělsko | Slovinsko | Švédsko | Rumunsko | Dánsko | Švýcarsko a Lichtenštejnsko | Nizozemsko| Finsko

Slovensko

Při cestě z Česka na Slovensko musíte buď předložit negativní výsledek testu na koronavirus, ne starší než 72 hodin, anebo se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit do pětidenní karantény a následně, nejdříve 5. den, podstoupit test. 

Mírnější podmínky platí pro pendlery, studenty, umělce atd., kteří musejí mít negativní test ne starší než 14 dní. A to buď antigenní test pořízený na území Slovenska, nebo PCR test. A kompletní výjimku má tranzit nebo řidiči mezinárodní dopravy, ti negativní test předkládat nemusejí.

S platností od 1. října pak slovenská vláda vyhlásila nouzový stav, který by měl trvat do 29. prosince. Země ovšem v uplynulých dnech zaznamenala skokový nárůst počtu nových případů infekce koronavirem, takže zavádí nová přísná opatření. Ve městech a obcích bude plošně povinné nosit roušky. Zakázány budou hromadné akce i shromažďování více než šesti lidí, uzavřené aquaparky, koupaliště a fitness centra; restaurace zase budou moci vydávat jen zabalené jídlo. 

Polsko

Podle informací českého ministerstva zahraničí můžeme do Polska cestovat bez omezení. Ta nás ovšem čekají po příjezdu. V celém Polsku je například stanovena povinnost zakrývat si dýchací cesty v uzavřených objektech i na veřejných prostranstvích (netýká se dětí do věku 5 let včetně a osob, od nichž nelze povinnost vynutit s ohledem na jejich zdravotní stav). Při shlukování osob na veřejnosti je omezen počet přítomných osob na maximálně pět, lidé starší 70 let smí vycházet z domova pouze za účelem výkonu pracovních povinností, nákupu nejnutnějšího zboží a potravin a návštěvy kostelů. V obchodech je povinnost mít nasazené rukavice nebo použít dezinfekci rukou. Hotelové, resp. ubytovací služby nesmějí být poskytovány, s výjimkou služebních cest, obchody v obchodních centrech jsou zavřené kromě potravin, lékáren, kadeřnictví, trafik, zverimexů a obchodů s čisticími prostředky.

Po návratu ze země pak navíc budete muset absolvovat test na koronavirus.

Maďarsko

Vláda počínaje úterým 1. září kvůli nárůstu počtu nakažených znovu zavřela hranice. Platí to s několika výjimkami, jako je nákladní doprava, osoby s diplomatickým pasem atd. Kontroly na hranicích budou probíhat do 1. února 2021.

Od 4. listopadu 2020 do 11. ledna 2021 je v platnosti také stav nouze. To mimo jiné znamená zákaz vycházení v době od 20:00 do 05:00 (s výjimkou výkonu práce, cest do práce a z práce a dalších mimořádných důvodů), zákaz jakýchkoli shromáždění, zavření restaurací (možné pouze dodávání objednávek do domu) a také to, že obchody či kadeřnictví musí zavřít do 19:00 a stejně tak jen do 19:00 lze poskytovat drobné služby.

Rakousko

Od 1. října se Česká republika nachází na rakouském seznamu rizikových zemí. Co to znamená? Především to, že při vstupu budete muset předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin. Když ho nemáte, musíte se sami izolovat ve vhodném ubytování (na vlastní náklady) a do 48 hodin požádat o provedení testu. Bude-li negativní, vaše karanténa skončí.

A podle českého ministerstva zahraničí budou od 12. prosince platit ještě přísnější pravidla. A to pro země, kde 14denní incidence překračuje hranici sto případů na 100 000 obyvatel, což se bohužel týká i ČR. Po překročení rakouských hranic tedy budete muset na 10 dní do karantény. Po pěti dnech můžete absolvovat PCR test, a bude-li výsledek negativní, můžete karanténu ukončit. Výjimky budou např. pro pendlery, obchodní cesty apod. S tímhle vším počítejte minimálně do 10. ledna 2021.

Od 9. listopadu pak navíc platí, že přesáhne-li váš pobyt v Rakousku 12 hodin, před vstupem zpět do ČR to budete muset vyplněním Příjezdového e-formuláře oznámit příslušné krajské hygienické stanici. Také se do pěti dnů budete muset na vlastní náklady podrobit testu na covid-19 (opět existuje několik výjimek).

V pondělí 7. prosince byl v zemi částečně uvolněn tvrdý lockdown. Vycházení je omezeno opět jen v nočních hodinách od 20:00 do 6:00 – v této době bude možné bydliště opustit pouze kvůli práci, pokrytí základních potřeb denního života, pomoci druhým či kvůli sportu (procházce venku, běhu apod.). Během dne je možné se setkávat s lidmi z jedné další domácnosti, max. však 6 dospělých a 6 dětí.

Platí povinnost nosit roušky či jiné zakrytí nosu a úst ve všech obchodech, na trzích v uzavřeném i otevřeném prostoru, při poskytování služeb, na úřadech, v bankách, na poštách a u benzínových pump apod.

Gastronomické provozy zůstávají zavřené do 7. ledna. Výdejová okénka budou fungovat od 6. do 19. hodiny, platí ovšem zákaz rozlévaných alkoholických nápojů. Sjezdovky, včetně lanovek a vleků, budou v Rakousku zprovozněny až od 24. 12. 2020, resp. při dodržení hygienicko-epidemiologických opatření (roušky, rozestupy) bude možné od 24. 12. lyžovat. Ubytování v hotelech a penzionech, jakož i stravování uvnitř restaurací bude povoleno až od 7. 1. 2021.

Tip: Rakousko: Kartou nezaplatíte, dobrá káva jen někde

  • Rakousko je nádherná země. Nabídne vám spousty doslova magických přírodních scenérií, úžasných historických budov a center měst a samozřejmě i sportovních zážitků. Domorodci jsou většinou příjemní a ochotní kdykoli pomoct. Takže pokud chcete prožít skvělou dovolenou, v zemi našich jižních sousedů se vám to téměř určitě podaří. Ale i tam musíte počítat s některými nepříjemnostmi.
  • Čechy, kteří považují za samozřejmost platit kartou prakticky v každém malém pekařství, nepochybně nepříjemně překvapí, že v Rakousku je to výrazně jiné. Prakticky jediná jistota jsou v tomto ohledu velké obchody s potravinami typu Billa či Spar. Například v kavárně nebo v restauraci kartou zaplatíte zhruba v jedné z deseti a stejnou možnost vám nabídne jenom zhruba každý čtvrtý kemp (které jsou mimochodem vesměs moc pěkné – čisté a klidné). Je tedy třeba, abyste buď měli dostatečnou hotovost, anebo si dopředu zjistili, za jakých podmínek budete vybírat z bankomatu své banky, popř. ve které bance je to pro vás nejvýhodnější (banky v Rakousku si za výběr účtují různé poplatky).
  • A pokud jste z Itálie zvyklí, že tam na každém rohu dostanete skvělou, a přitom levnou kávu, v Rakousku s tím nepočítejte. Sice ji také dostanete na každém rohu, ovšem s kvalitou už je to mnohem horší. Poměrně často totiž chutná podobně jako nápoj, který vám v Česku „vygeneruje“ automat na nádraží. Tyto řádky však prosím berte s nadsázkou, jsme si samozřejmě vědomi, že jde o záležitost osobního vkusu.

Německo

Od 25. září jsme pro naše německé sousedy rizikovou zemí. Pokud tedy cestujete do Německa, připravte se na 14denní karanténu ve všech spolkových zemích. (Zda se vás týká některá z výjimek, se dozvíte na této stránce.) Nově se také musíte, pokud jste v posledních deseti dnech pobývali v rizikové oblasti, tedy i v ČR, před příjezdem do Německa zaregistrovat na webové stránce www.einreiseanmeldung.de. Potvrzení, že jste svůj příjezd ohlásili, musíte mít u sebe. Toto neplatí v případě, že zemí jen projíždíte, jste pendler atd. 

V celém Německu platí povinnost nosit roušky, případně šály či šátky zakrývající ústa a nos, v uzavřených veřejných prostorech a v hromadných dopravních prostředcích (vlaky, metro, tramvaje, autobusy). Povinnost nosit roušku nemají děti do 6 let a osoby, od kterých to ze zdravotních důvodů nelze vyžadovat. Odkazy na aktuální nařízení v jednotlivých spolkových zemích najdete na webu českého ministerstva zahraničí.

Chorvatsko

Na území Chorvatska můžete vstoupit, aniž byste prokazovali důvod cesty. Tamní vláda nicméně zpřísnila podmínky a překročení hranic omezila (opět s určitými výjimkami). Konkrétně to znamená, že jako občan rizikového státu musíte předložit negativní PCR test ne starší 48 hodin. Nebo se necháte otestovat na území Chorvatské republiky a do výsledku testu strpíte izolaci. Opatření platí od 1. prosince, zatím do 15., a s možností dalšího prodloužení

 

Počítejte také s povinnými rouškami v obchodech, nákupních centrech, ve zdravotnických zařízeních či v hromadné dopravě. Podle pravidel Chorvatského ústavu veřejného zdraví byste při pobytu měli omezit kontakty s jinými osobami na nutné minimum a minimalizovat riziko přenosu viru. A po dobu 14 dní od vstupu na území Chorvatska si v ranních hodinách musíte měřit teplotu. Pokud by byla vyšší než 37,2 stupně Celsia nebo pokud se budete cítit nemocní, musíte telefonicky kontaktovat místního praktického lékaře, popř. místně příslušného epidemiologa.

Podrobnější informace o omezeních v Chorvatsku, která platí od 28. listopadu, najdete na webu českého ministerstva zahraničí. A pokud se budete v zemi zdržovat déle než 12 hodin, při návratu zpět počítejte s nutností před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Itálie

Při vstupu do země po vás tamní orgány budou nekompromisně vyžadovat negativní test na covid-19, od 10. prosince nesmí být starší 48 hodin, pokud se budete chtít vyhnout 14denní karanténě. Od 21. prosince se jí však už nevyhnete, protože až do 6. ledna 2021 bude povinná (s výjimkami) pro všechny. A ať už test máte, či ne, jste povinni se ihned po příjezdu nahlásit na Oddělení prevence příslušného zdravotnického zařízení (Dipartimento di prevenzione dell’azienda sanitaria). České ministerstvo zahraničí radí, jak to udělat: Do vyhledávače zadejte „ASL dipartimento prevenzione“ a místo pobytu.

Stále také platí povinnost předem nahlásit svůj pobyt online v případě cesty na Sardinii, podrobnější informace najdete na webu ministerstva zahraničních věcí. Dotazník vyplnit minimálně 48 hodin předem (jména, adresy, kontakty, zdali jste se setkali s virem, zdravotní stav). Poté obdržíte QR kód, kterým se prokážete dopravci (ihned po vyplnění dotazníku vám přijde potvrzení o zaslání formuláře, který doporučujeme si vytisknout, abyste se jím v případě, že QR kód nedorazí, mohli prokázat).

V Itálii až do 31. ledna 2021 platí nouzový stav, například od 22. do 5. hodiny je celonárodní zákaz nočního vycházení. Uvnitř země je ovšem nastaven různý stupeň omezení pohybu podle regionů, více najdete v tomto článku. Obecně pak platí hygienická opatření: vzájemný odstup minimálně 1 metr a více (liší se dle regionů), pravidelná hygiena rukou, povinné použití roušky v uzavřených prostorách a nově i venku. Za porušení vám hrozí pokuta ve výši 400–1000 eur.

Francie   

Při cestě do země musíte vyplnit speciální atestaci, která je ke stažení na internetových stránkách francouzského ministerstva vnitra. Cestujícím ze zemí EU je navíc doporučeno absolvovat test na covid-19. Od 17. 10. také platí sanitární nouzový stav, což znamená striktní omezení vycházení a zákaz pohybu mezi regiony (kromě určitých výjimek). Počítá se s tím, že nařízení bude v platnosti minimálně do 15. prosince. Po návratu ze země pak navíc budete muset absolvovat test na koronavirus.

V celé zemi obecně platí pokyn dodržovat základní hygienická pravidla (rozestupy, mytí rukou, roušky, pravidelné větrání vnitřních prostor), zákaz shromažďování a uzavření všech restauračních, kulturních a sportovních zařízení.

Velká Británie

Pro cestující z ČR zavedla britská vláda povinnost absolvovat 14denní karanténu, a to od 29. srpna. Až na výjimky je navíc před cestou nutné vyplnit tzv. kontaktní formulář. A pozor, české ministerstvo zahraničí k tomu upozorňuje, že negativní test na koronavirus neznamená výjimku z nutnosti podstoupit karanténu. Platí to například i tehdy, pokud byste do Británie přijeli z Německa, které je na seznamu výjimek z povinné karantény. Jestliže jste totiž ČR, popřípadě další země, na které se britská karanténa vztahuje, navštívili během posledních dvou týdnů, nemáte zkrátka možnost se tomu vyhnout. Od 5. listopadu navíc v Británii platí zpřísněná opatření.

Řecko

Řecko znovu zavedlo některá preventivní opatření. Ať už pojedete autem či letecky, musíte předložit:

  1. při vstupu na řecké území QR kód, který obdržíte po vyplnění PLF formuláře – platný formulář PLF s QR kódem jsou povinné pro vstup do Řecka vždy, bez ohledu na způsob dopravy a místo vstupu do země,

     
  2. na hranici negativní výsledek PCR testu na covid-19, který nesmí být starší 72 hodin. K tomu je třeba přiložit i potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce, kde je uvedeno jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného. 

Obě potvrzení musí být v originále (v tištěné nebo elektronické formě). Tato povinnost se nevztahuje na lodní dopravu, kde řecká strana provádí testování namátkově při vstupu do země.

Rovněž pochopitelně platí obecná hygienická opatření: vzájemný odstup 1,5–2 metry, pravidelná hygiena rukou a roušky ve všech uzavřených veřejných prostorách a na otevřených prostranstvích, včetně MHD. Porušení je pokutováno 300 eury. Od 7. listopadu navíc v zemi platí mimořádná karanténní opatření včetně zákazu neopodstatněného vycházení a pohybu mezi okresy (prefekturami). Po dobu vánočních svátků, konkrétně od 18. 12. 2020 do 7. 1. 2021, pak budou zavedena další opatření. Všichni cestující do Řecka budou mít povinnost podrobit se po vstupu kontrolnímu antigennímu testu a setrvat v 10denní karanténě nezávisle na jeho výsledku.

A jelikož bylo Řecko zařazeno mezi tzv. „červené země“, tak pokud v něm strávíte víc než 12 hodin, musíte před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a po příjezdu pak absolvovat PCR test nebo karanténu.

Španělsko

Od 25. října až do 9. května 2021 v zemi platí nouzový stav a prozatím i noční zákaz vycházení v době mezi 23. až 6. hodinou (s výjimkou Kanárských ostrovů). Většina autonomních oblastí během října zamezila vstup na svá území. Od 23. listopadu 2020 pak Španělsko vyžaduje od všech osob přijíždějících do země letecky či po moři z rizikových oblastí (včetně ČR) negativní výsledek PCR testu na covid-19.  

Před příletem do Španělska je nutné vyplnit zvláštní formulář, a to elektronicky na webové adrese www.spth.gob.es nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Následně po odeslání formuláře by vám měl přijít QR kód, který pak po příletu do země předložíte sanitárním orgánům na letišti. Výjimečně je možné použít i formulář v tištěné podobě, který je k dispozici k vyplnění na letišti. Po příletu je třeba počítat s měřením tělesné teploty, též budou vyžádány osobní a kontaktní údaje.

V zemi platí plošná povinnost nosit roušky na všech veřejných prostranstvích a prostorách, a to jak otevřených, tak uzavřených. Od poloviny srpna se navíc postupně v celém Španělsku zavádí zákaz kouření na veřejnosti tam, kde není možné zachovat odstup alespoň 2 m. Podobně je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti doprovázená shlukováním osob.

Slovinsko

Slovinská vláda s účinností od 29. září rozhodla o zařazení ČR mezi ‚‚červené“  země, nepatříme už tedy z jejího pohledu mezi ty bezpečné. To znamená, že až na výjimky teď pro Čechy platí nutnost při vstupu do Slovinska buď předložit negativní PCR test na covid-19, který není starší než 48 hodin, nebo absolvovat 10denní karanténu. Opět však platí několik výjimek, ty se vztahují na pendlery, dále na ty, kdo převážejí zboží a také na osoby činné v rámci mezinárodní dopravy. A pak je celá řada výjimek pro ty, kdo stráví ve Slovinsku maximálně dvanáct hodin, např. držitele diplomatických pasů atd. 

K 19. 10. 2020 byl ve Slovinsku vyhlášen stav epidemie a zavedena nová restriktivní opatření. Platí mimo jiné zákaz vycházení mezi 21:00 a 06:00, také zákaz cestování (překračování hranic) mezi slovinskými občinami ap. 

V zemi je pochopitelně nutné dodržovat hygienická opatření, zejména povinnost nosit roušky v uzavřených i ve veřejných prostorech a ve veřejných dopravních prostředcích, také používat dezinfekci rukou atp. Shromáždit se na jednom místě smí maximálně šest osob, s výjimkou členů užší rodiny nebo společné domácnosti. Dále je třeba dodržovat pravidla minimálních rozestupů mezi lidmi, alespoň 1,5 m, což se vztahuje mj. i na veřejné dopravní prostředky.

Švédsko

Cestovat do Švédska i skrz něj můžete bez omezení. Nemusíte předkládat žádné zdravotní potvrzení, pobývat můžete neomezeně dlouho – samozřejmě v rámci volného pohybu osob v EU – a pochopitelně můžete přijet i za prací. Jenomže země samotná byla v polovině listopadu zařazena mezi rizikové státy.

Co to pro vás znamená? Před příjezdem do ČR ze Švédska musíte vyplnit příjezdový formulář. Doklad o vyplnění pak předložíte při hraniční nebo pobytové kontrole, a po příjezdu odevzdáte krajské hygienické stanici výsledek testu PCR, a to buď:

  • do 7 dnů od příjezdu u testu provedeného na území ČR, který je tu třeba podstoupit do 5 dnů,
  • nebo bezprostředně po příjezdu, pokud máte test ne starší než 72 hodin z některého státu EU.

To ale není všechno. Deset dnů od vstupu (nebo po dobu setrvání na území ČR kratší než 24 hodin) smíte cestovat jen nezbytně, tedy kvůli obstarávání základních životních potřeb, návštěvám zdravotnických zařízení či do zaměstnání. A musíte také nosit roušku. Tahle omezení můžete ukončit předčasně předložením PCR testu.

Jinak ve Švédsku nejsou žádná plošná opatření, s výjimkou zákazu hromadných akcí nad 50 osob. Je doporučeno dodržovat bezpečnou vzdálenost 2 metry na veřejnosti. V obchodech a dalších veřejných prostorách jsou často na zemi značky vymezující potřebný odstup.

Rumunsko

Od 7. října má Rumunsko Českou republiku na seznamu zemí s vysokým rizikem nákazy. Takže pokud se do země chystáte, musíte počítat s 2týdenní karanténou. Té byste se mohli vyhnout v případě, že byste zůstali na území Rumunska po dobu kratší než 3 dny (72 hodin) a zároveň předložili negativní test na SARS-CoV-2, provedený maximálně 48 hodin před vstupem. A pokud byste 8. den karantény provedli test na SARS-CoV-2 s negativním výsledkem a nevykazovali žádné charakteristické příznaky, mohli byste ji po 10. dni ukončit. 

Rumunsko se ovšem také na „evropském semaforu“ zbarvilo červeně, takže od 9. listopadu musí všichni cestující do ČR, pokud jejich pobyt v Rumunsku přesáhl 12 hodin, před vstupem vyplnit elektronický příjezdový formulář, při hraniční nebo pobytové kontrole předložit doklad o jeho vyplnění a do 5 dnů od vstupu do ČR na vlastní náklady podstoupit RT-PCR test (nebo při vstupu do ČR předložit výsledek RT-PCR testu, který byl proveden v zemi EU+ a není starší 72 hodin) nebo absolvovat 14denní karanténu. Výsledek testu je pak nutné oznámit příslušné hygienické stanici. Výjimku z testování mají osoby mladší 5 let.  

Jinak je v obchodech, ve veřejné dopravě, v práci a v jiných uzavřených prostorách, a rovněž ve všech veřejných otevřených prostorách, nařízena povinnost nosit roušku. Také je nutné dodržovat sociální odstup 2 metry. Místní úřady pak mohou podle aktuální epidemické situace nařídit nošení roušek i ve venkovních prostorách.

Dánsko

Od soboty 12. 9. nás Dánsko považuje za rizikový stát – čeští turisté od tohoto termínu nebudou do země vůbec vpuštěni. Se vstupem do země mohou počítat jen ti, kdo mají ke vstupu opravdu pádný důvod, například rodinní příslušníci, řidiči nákladních automobilů doručující zboží atd. Zároveň však pro všechny cestující v rámci EU, tedy i pro Čechy, platí, že mají povinnost prokázat se negativním testem ne starším než 72 hodin.

Švýcarsko a Lichtenštejnsko

Až do 14. prosince patří Česko na švýcarský a lichtenštejnský seznam rizikových zemí. Do té doby tedy budete po příjezdu nuceni absolvovat 10denní karanténu a žádný vliv na to nebude mít fakt, že předložíte negativní test na covid-19 (kromě jistých výjimek). Ovšem od 14. prosince bude povinnost karantény zrušena.

Nizozemsko

S účinností od 22. září zařadilo Nizozemsko Českou republiku na seznam rizikových zemí. A tak i když nemáte žádné příznaky, po překročení nizozemských hranic se budete muset podrobit 10denní karanténě. Nic na tom nezmění fakt, že budete mít k dispozici negativní test na covid-19.

V zemi platí částečný lockdown. Lidé mají své domovy opouštět, jen když je to nezbytné. Od 1. prosince je povinné nosit roušky ve všech veřejných a krytých prostorách, například v obchodech, na radnici nebo na nádraží, a dále na vnitřních veřejných místech, jako jsou muzea, obchody, restaurace či divadla. Je třeba také zachovávat vzdálenost 1,5 metru od ostatních.

Finsko

Češi smí do Finska cestovat jen v odůvodněných případech, například kvůli práci, rodině či studiu. Po příjezdu do země počítejte s povinnou 10denní karanténou. Můžete si ji ovšem zkrátit, a to pokud absolvujete dva po sobě jdoucí testy s negativním výsledkem. A také se jí můžete úplně vyhnout, jestliže předložíte negativní výsledek testu na covid-19 ne starší než 72 hodin před příjezdem a zůstanete-li v zemi kratší dobu než 72 hodin.

Pokud jde o aktuální karanténní opatření, vydává je vláda v závislosti na vývoji epidemiologické situace v jednotlivých finských regionech. O konkrétních opatřeních však rozhodují regionální samosprávy. Informace o nich najdete na tomto místě, ovšem u některých regionů jsou k dispozici pouze ve finštině.

Mohlo by Vás zajímat