Tourist Centrum nabízí měny, které jinde neseženete

Tourist Centrum pravidelně přidává do své nabídky nové měny, po kterých je největší poptávka. Za posledních šest let jich přibylo hned devět. V naší nabídce najdete například brazilský real, thajský baht nebo třeba emirátský dirham.

Kromě nich je nově v nabídce také singapurský a hongkongský dolar, makedonský denár, albánský lek, jihoafrický rand a čínský jüan. Ve 100 pobočkách společnosti po celé republice si tak nyní můžete vyměnit celkem 45 měn.

Některé z nich jsou přitom k dostání jen u nás. Jde právě o brazilský real, singapurský dolar, makedonský denár, albánský lek, jihoafrický rand a hongkongský dolar. „Konkurence je opravdu nenabízí,“ potvrdila Kateřina Slavíčková z vedení Tourist Centra.

Jako jediní také stále nabízíme možnost odkoupení prekluzních, tedy již neplatných měn, kterými se platilo v některých evropských státech před zavedením eura. Například marek, šilinků a franků. Dále jako jedni z mála poskytujeme skotské a anglické libry, což je poměrně specifická valuta. A v neposlední řadě bychom rádi zdůraznili, že je v nabídce a také vykupujeme ukrajinskou hřivnu, což je jinak v ČR prakticky nemožné. 

Vyhněte se problémům v zahraničí

Možná se při svých zahraničních výpravách do exotických končin spoléháte na to, že si peníze vyměníte až v cílové destinaci nebo budete platit kartou, ale to může být spojené s celou řadou potíží. Můžete se setkat s nevýhodnými kurzy v zahraničních směnárnách, narazit na nedůvěryhodný bankomat nebo se vám vůbec nepodaří kartou zaplatit. Hotovost se na cestách hodí také na trzích nebo třeba v uměleckých či řemeslných dílnách.

Je tak více než vhodné tyto věci vyřešit ještě před odjezdem a na dovolenou odjet v klidu s příslušnou měnou v peněžence. Zvlášť když to už teď jde. Platidla vám v Tourist Centru rádi vyměníme, a to na kterékoli z našich poboček.

Nové exotické měny z Tourist Centra lze navíc použít jako inspiraci pro své dovolenkové plánování. Zatímco v zimě se určitě vyplatí vyrazit za teplem do Thajska či Emirátů, v průběhu roku zase můžete vyzkoušet třeba makedonské nebo albánské dobrodružství. Tak na viděnou a šťastnou cestu!

 

Mohlo by Vás zajímat