Olympiáda v Jižní Koreji: česká želízka a won v nabídce

Letošní únor patří zimním olympijským hrám v jihokorejském Pchjongčchangu. Sportovní svátek začíná v pátek 9. února a pokračuje až do neděle 25. února. Češi mají ve hře také několik želízek – k těm největším patří obhájkyně zlatých medailí ze Soči rychlobruslařka Martina Sáblíková a snowboardistka Eva Samková. Velkou nadějí je i lyžařská a snowboardová obojživelnice Ester Ledecká.

V Koreji bohužel chybí biatlonová hvězda Gabriela Koukalová, kterou zastavilo zranění, ovšem i tak je biatlonová výprava tradičně silná – cinknout to může u Veroniky Vítkové, Ondřeje Moravce nebo Michala Krčmáře. Ostře sledované budou rovněž výkony české hokejové reprezentace, ovšem turnaj pod pěti kruhy bude tentokrát bohužel postrádat lesk hvězd ze zámořské NHL. 

V Jižní Koreji se uskuteční olympiáda už podruhé, ta první se v zemi odehrála v roce 1988, tehdy šlo však o její letní verzi. Naposledy se v Asii konala zimní olympiáda v roce 1998, kdy hry hostilo japonské Nagano. Kus Jižní Koreje najdete i v nabídce Tourist Centra, od podzimu si totiž můžete na všech jeho pobočkách po celé republice vyměnit jihokorejské wony. Využít je můžete nejen během olympijských her, ale při jakékoliv další příležitosti, kdy vyrazíte do Jižní Koreje. Ostatně z Prahy létá do Soulu každý týden přímý spoj – objevíte díky němu podmanivou, pohostinnou a velmi vyspělou zemi, která vás ohromí moderní atmosférou i historií. Zajímavým místem je třeba Busan, kde najdete hory, pláže i skvělou architekturu.

A pokud byste si chtěli zalyžovat v Pchjongčchangu, skvělými středisky jsou Alpensia nebo Yongpyonga, kde jsou desítky sjezdovek pro lyžaře všech výkonnostních a věkových kategorií. A nudit se tu nebudete ani po zastavení lanovek díky řadě zábavních aktivit.

Mohlo by Vás zajímat