Francie je na lyžaře připravená. Těšte se i na zajímavé novinky

Lyžařská sezóna je tady! Jelikož toho můžeme využít jak v rámci volných vánočních dnů, tak v rámci blížících se jarních prázdnin, zjišťovali jsme, co všechno nás z hlediska pandemické situace čeká ve Francii.

Jaké podmínky je třeba splnit pro vstup do země a také při samotném lyžování, včetně třeba běžkování? Je možné se v horských střediscích ubytovat? A jak to vypadá v restauracích?

Jak jsme vás nedávno informovali v rámci naší pravidelné aktualizace, abyste se do země Galského kohouta dostali bez problémů, musíte předložit EU certifikát, kterým prokážete buď:

  • negativní PCR/antigenní test, ne starší než 24 hodin, nebo
  • ukončené očkování (týden po druhé vakcíně Pfizer, Moderna nebo AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson nebo 7 dní po první dávce vakcíny, pokud jste prodělali nemoc covid-19), popř.
  • prodělání nemoci covid-19, přičemž potvrzení je platné maximálně 180 dnů.

Kromě toho je vaší povinností prokázat se i čestným prohlášením o bezinfekčnosti. Platí to pro všechny osoby starší dvanácti let. 

Bez covid pasu to nepůjde

covid pas

Určitě ale potěší zpráva, že stejně jako bary, restaurace a obchody jsou v zemi otevřené i sjezdovky a vleky. Podle dostupných informací v některých střediscích doklady o bezinfekčnosti ani nevyžadují, ale raději na to nespoléhejte. Co však stoprocentně musíte mít ve frontách na vlek, v kabině i na lanovce, jsou roušky. Uznávaná je chirurgická rouška, látková rouška 1. kategorie s certifikátem AFNOR SPEC S76-001, respirátor či homologované a certifikované nákrčníky.

Je libo fat bikes či venkovní kluziště?

Například středisko Val Thorens přivítalo lyžaře už koncem listopadu, v dalších regionech se resorty otevřely začátkem prosince. Můžete počítat i s příjemnými novinkami. Val Thorens letos nabídne nové zabezpečené běžkařské tratě, využít můžete i nové venkovní kluziště nebo si půjčit takzvané fat bikes, tedy elektrokola vhodná k ježdění po sněhu.

Připravte se na to, že covid pas po vás budou vyžadovat i v některých residencích či hotelích. Obecně pak platí povinnost nošení roušky v dopravě, v uzavřených prostorech a na trzích, samozřejmě také musíte dodržovat rozestupy a v neposlední řadě si pravidelně umývat ruce.

Mohlo by Vás zajímat