Zažijte jaro u moře. Vyrazte za teplem už v březnu

Pokud jste už zazimovali lyže a těšíte se na slunce, pláže a vodu, můžete si zkrátit čekání na teplé počasí jarní dovolenou u moře. Ačkoliv u nás jsou ještě sluneční paprsky většinou schovány za mraky, pár hodin letu z Česka atakují březnové teploty bez problémů třicítky. Ideálními destinacemi jsou například Dubaj nebo Egypt. Egypt. Letoviska v Egyptě důvěrně zná celá řada Čechů. Pravidelně míří do Marsa Alamu, Hurghady nebo Sharm El Sheikhu. Důvodů je spousta – teplé Rudé moře je jako stvořené pro celou rodinu, písečné pláže lákají k lenošení a odpočinku, korálové útesy zase osloví náruživé potápěče, stejně jako milovníky šnorchlování. A když si k tomu připočtete obvyklé programy all inklusive, díky nimž se nemusíte o nic starat a užít si svou dovolenou bez starostí, není prakticky na co čekat, sebrat se a letět. Kapverdy. Klid, slunce a čisté moře, to jsou Kapverdy. Nepříliš známá, exotická destinace je přitom dosažitelná jen za 6,5 hodiny letu. Kapverdské ostrovy leží poblíž rovníku, takže o velmi příjemné počasí je přirozeně postaráno – koneckonců teploty kolem 25 stupňů a absence deště jsou přesně to, po čem v Česku prahneme a co budeme ještě pár týdnů postrádat. 

Na Kapverdách se můžete nejen koupat v moři, ale také si užít tamní krásnou a rozmanitou přírodu. Za návštěvu stojí třeba ostrovy Sal (ideální místo pro surfaře, výborné hotely) nebo Boa Vista (nedotčená příroda, krásné pláže a minimum hotelů). Mexiko. Březen je v Mexiku nádherný – turistická sezóna tam totiž právě vrcholí a téměř jistě se v březnu v Mexiku setkáte s krásným počasím. Navíc karibské pláže s bílým pískem a smaragdovým oceánem na dosah jsou neuvěřitelně malebné. Ani mexická kuchyně není k zahození, tak proč ji neochutnat zrovna v březnu. 

Skvělou dovolenou v Mexiku můžete strávit například v Cancúnu (mexická Ibiza nebo Dubaj, kde si užijete každý den i noc) nebo v letoviscích, jako jsou Tulum (jsou tu nejen úchvatné pláže, fantastické podmínky pro šnorchlování, ale třeba také dramatické mayské zříceniny) nebo Playa del Carmen. 

 

Mohlo by Vás zajímat