Tourist Centrum nabízí měny, které jinde neseženete

Tourist Centrum pravidelně přidává do své nabídky nové měny, po kterých je největší poptávka. Od roku 2016 jich přibylo dokonce hned devět. Zatímco loni v průběhu roku zákazníci nejvíce oceňovali zařazení brazilského realu, který využili především návštěvníci letních olympijských her v Riu de Janeiro, letos v zimě se lidé nejvíce pídili po thajských bahtech či emirátských dirhamech.

Kromě těchto tří měn nabízí Tourist Centrum nově také singapurský a hongkongský dolar, makedonský denár, albánský lek, jihoafrický rand a čínský jüan. V 70 pobočkách společnosti po celé republice si tak nyní mohou klienti vyměnit celkem 44 měn.

Některé z nich jsou přitom k dostání jen u Tourist Centra – jedná se o brazilský real, singapurský dolar, makedonský denár, albánský lek, jihoafrický rand a hongkongský dolar. „Konkurence je opravdu nenabízí,“ potvrdila Kateřina Slavíčková  z Tourist Centra.

Vyhněte se problémům v zahraničí

Možná se při svých zahraničních výpravách do exotických končin spoléháte na to, že si peníze vyměníte až v cílové destinaci nebo budete platit kartou, ale to může být spojeno s celou řadou potíží. Můžete se setkat s nevýhodnými kurzy v zahraničních směnárnách, narazit na nedůvěryhodný bankomat nebo se vám vůbec nepodaří kartou zaplatit.

Je tedy rozhodně příjemnější vyřešit vše ještě před odjezdem a na dovolenou jednoduše odjet s příslušnou měnou v peněžence. Zvlášť když to už teď jde.

Nové exotické měny z Tourist Centra navíc můžete použít jako inspiraci pro své dovolenkové plánování. Zatímco teď v zimě se určitě vyplatí vyrazit za teplem do Thajska či Emirátů, v průběhu roku zase můžete vyzkoušet třeba makedonské nebo albánské dobrodružství.

Mohlo by Vás zajímat