Western Union

Rychlý převod peněz do celého světa

Na vybraných pobočkách Tourist Centra vám nabízíme službu Western Union – rychlý nebankovní převod peněz kamkoli po světě, pokud se například vaši příbuzní na cestách ocitnou ve finanční nouzi.

Co je to Western Union?

Western Union je mezinárodní finanční společnost, která poskytuje služby převodu peněz a platebních transakcí po celém světě. Umožňuje lidem rychle a bezpečně posílat a přijímat peníze, i když nemají svůj bankovní účet, respektive platební kartu. Každý převod je chráněn nejvyšší mírou, aby peníze byly vyplaceny skutečnému příjemci.

Jak Western Union funguje?

Western Union je oblíbenou možností pro posílání peněz zejména v případech, kdy jsou bankovní účty nedostupné nebo vám například v zahraničí byly odcizeny platební karty. Díky této službě můžete poslat peníze svým příbuzným nebo přátelům na cestách po světě, a to i v oblastech, kde není bankovní infrastruktura tak rozvinutá. Vyberou si je jednoduše v hotovosti.

Pro odeslání peněz osobně na pobočce Tourist Centrum stačí jen vyplnit formulář k odeslání peněz:

  • celé jméno odesílatele i příjemce
  • adresa příjemce (kde si peníze vyzvedne)
  • telefonní čísla obou
  • částka, kterou chcete odeslat (z ČR osobně na pobočce můžete zaslat max. 7 400 USD či ekvivalent v korunách) 
  • prokázat se dokladem totožnosti
  • zaplatit částku (hotově/kartou) včetně poplatků (výše poplatku se liší v závislosti na destinaci a částce – pohybuje se od 80 Kč zhruba do 1 000 Kč)

Po provedení transakce získáte potvrzovací číslo „Money Transfer Control Number“ (MTCN). Toto číslo je pro příjemce klíčové, protože pouze s ním a svým dokladem totožnosti si může peníze vybrat na kterékoli pobočce Western Union na světě.

 

Rychlost na prvním místě

Peníze jsou k vyzvednutí jen několik minut od odeslání. Western Union totiž používá nejnovější technologii elektronického přenosu dat v celosvětové síti, ve více než 200 zemích světa.

Dostupnost

Western Union má své pobočky po celém světě, a to v bankách, na poštovních úřadech, v lékárnách, na nádražích, letištích… Pobočky jsou otevřeny většinou i v pozdních večerních hodinách, někde i nonstop.

Na co si dát pozor

Tuto službu nelze využívat v případě ztráty dokladů. Výběr peněz není možné vázat pouze na heslo. Před odesláním platby si zjistěte směnný kurz a také výši poplatku.

 

  • Vaše otázky ke službě vám rádi zodpovíme v našich pobočkách nebo na telefonním čísle 800 100 792.