Singapur – město zákazů, které si zamilujete

Singapur je městem protikladů. Vedle chrámů tu rostou do nebe architektonické skvosty moderní doby, v talíři se zase mísí lahůdky čínské, malajské, indické i západní kuchyně a stejný mix tradic najdete i v ulicích luxusní asijské metropole, která vás i během krátké návštěvy dokáže náležitě rozmazlit. Pokud ovšem nechcete vyzkoušet přísnost zdejších zákonů, kvůli kterým někteří Singapur překřtili na „město zákazů“.

Zákazy jsou sice bizarní, ale právě díky nim je Singapur čistý a velmi bezpečný. Nicméně vážným deliktem je třeba lepení žvýkaček na jakékoliv vybavení, stejně tak si můžete vysloužit trest za kreslení či psaní po veřejném i soukromém majetku. V jiných částech světa si možná můžete dovolit jen tak někde pohodit odpadky (i když byste to jako slušní turisté dělat samozřejmě neměli), ale jen tady za to můžete skončit u soudu. První prohřešek se však trestá „jen“ pokutou, zato mastnou – klidně ve výši 300 dolarů.

Každopádně stojí za to Singapur vidět a během několika dnů (nebo stopoveru) si ho užít. Nejvíce se sem jezdí od listopadu do června, kdy je hlavní sezona. Od listopadu do ledna je ovšem třeba počítat s vydatnějšími dešti – prší přitom hlavně dopoledne, náhle a zprudka.

A co byste měli v Singapuru rozhodně zažít? Tady je „svatá trojice“ zážitků podle našeho výběru.

Hawker centrum s Michelinem

Pokud chcete cestovat „za levno“, jezte v tzv. hawker centrech, což jsou otevřené komplexy se stánky s levným jídlem. A nemyslete si, že tady jídlo nestojí za nic – vždyť za pár desetikorun tu pořídíte pochoutky oceněné michelinskou hvězdičkou. Jsou tu hned dva stánky zařazené do michelinského průvodce – Hill Street TaiHwaPorkNoodle a LiaoFan Hong Kong SoyaSauceChickenRice&Noodle.

Hawker centrum

Nejexkluzivnější bazén světa

A s plným břichem od pouličních michelinských kuchařů pak zamiřte k luxusnímu hotelu Marina Bay, který je dominantou města. Tvoří ho trojice mrakodrapů spojená ve výšce 200 metrů nad zemí plošinou SkyPark – na té jsou bary, vyhlídky, běžecké stezky, zahrady i obří infinity bazén. A věřte nám, je to ten nejexkluzivnější bazén na světě – výše si na světě nikde jinde nezaplavete.

S nápadem na unikátní stavbu přišel architekt MosheSafdie, který se inspiroval domečkem z karet. Ubytování je tu ovšem o notný fous dražší než paklík karet – vždyť cena za nejlevnější z 2 560 pokojů začíná na zhruba 8 000 korunách.

Bazén v Marina Bay

Čínská a indická čtvrť

Little India je svérázná čtvrť, kde na vás dýchne atmosféra starých dob v Singapuru. Toulejte se, nakupujte, zajděte si do místních chrámů a dopřejte si skvělé jídlo. To samé platí i o Chinatownu, kde se potkávají pestrá minulost i bouřlivá současnost. Obojí stojí za to.

Singapur - Little India

Bonusová místa

Když tu budete déle, nevynechejte ani ostrov Sentosa s nádhernými plážemi a spoustou atrakcí, místní botanickou zahradu dávkující klid a pohodu po rušných dnech strávených chozením po velkoměstě, hypermoderní zoologickou zahradu i filmové Universal Studios. A opravdovou parádu objevíte i v Gardens by the Bay, což jsou zahrady u pobřeží. V těch jižních najdete tzv. Supertrees, což jsou až 50metrové struktury pokryté živými rostlinami, které se v noci rozzáří během úchvatné světelné show.

Sentosa

Na cestu si v Tourist Centru pořiďte singapurské dolary. Najdete nás po celé České republice – a navíc si u nás můžete vyřídit i výhodnější parkování u letiště v Praze i Vídni. Podívejte se na přehled více než 100 našich poboček. 

Mohlo by Vás zajímat