Dovolená podle mého gusta

Chybí vám inspirace, kam vyrazit na dovolenou? Tak právě pro vás máme spousty tipů, výletních destinací i zajímavostí, kde prožít volný čas. Stačí vyplnit základní požadavky, které od dovolené očekáváte a my vám vybereme a doporučíme dovolenou přesně podle vašich představ!

Nemáte zatím vybrané žádné požadavky na dovolenou

NÁŠ TIP MĚSÍCE

Zimní Švýcarsko - St. Moritz, Aletsch nebo Davos

Měna:
Švýcarský frank

Švýcarsko je kolébkou zimní turistiky. V podstatě každá vesnička s pár obyvateli má vlastní lyžařský vlek. Nemusíte si přitom vybírat jen stylová zimoviska, jimž vévodí St. Moritz, Gstaad nebo Zermatt, osvěžující jsou i menší střediska v Pizolu, Scuolu nebo Wildhausu. Možností je zkrátka bezpočet!

Pro zkušené lyžaře

St. Moritz. Nejproslulejší švýcarské zimní středisko s 350 km upravených sjezdovek, které jsou určeny spíše středně zkušeným lyžařům.

Davos. Nejenže si tu zalyžujete, ale také si zařádíte ve snowparku, na U-rampě nebo si můžete vyrazit na běžky.

Samnaun. Exkluzivní lyžařské středisko na hranicích s Rakouskem, zahrnující 200 kilometrů sjezdovek od cvičných luk až po nejnáročnější terény.

Pro rodiny

Les Diablerets. Klidné a příjemné středisko pro lyžaře střední pokročilosti a příznivce carvingu. Jsou tu i dětské svahy.

Aletsch. Rodinnou dovolenou můžete strávit na svazích městeček Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp.

 

Levnější ubytování najdete v malých střediscích

Švýcarsko patří mezi dražší destinace. Úroveň ubytování je sice špičková, nicméně můžete za něj zaplatit až desítky tisíc eur za týden. A skipasy? Např. za jeden den na ledovci Klein Matterhorn nebo ve Ski Paradise v Zermattu zaplatíte 61 eur (necelých 1 600 Kč), za týden pak 301 eur (asi 7 700 Kč).

Pokud si ale vyberete malá střediska ve švýcarských Alpách, můžete na ubytování výrazně ušetřit – ceny jsou v nich na srovnatelné úrovni jako v Rakousku.

Ať už vyrazíte kamkoliv, nezapomeňte si na cestu sbalit i švýcarské franky – budou se vám hodit na skipas i občerstvení na sjezdovce. A cestou využijete samozřejmě i eura. Přijďte si peníze vyměnit do některé z našich poboček  po celé republice.