Dovolená podle mého gusta

Chybí vám inspirace, kam vyrazit na dovolenou? Tak právě pro vás máme spousty tipů, výletních destinací i zajímavostí, kde prožít volný čas. Stačí vyplnit základní požadavky, které od dovolené očekáváte a my vám vybereme a doporučíme dovolenou přesně podle vašich představ!

Nemáte zatím vybrané žádné požadavky na dovolenou

NÁŠ TIP MĚSÍCE

Prodloužený víkend v Lisabonu

Měna:
Euro

Lisabon

Metropole kombinující památky i moderní architekturu. Rozhodně byste neměli propásnout Belémskou věž na břehu řeky Tejo, jedno z nejhezčích náměstí Praça do Comércio nebo moderní čtvrť Parque das Naçoes neboli Park národů s futuristickou stavbou největšího evropského oceanária. 

Výlet do Lisabonu vás navíc nebude stát majlant, letět se totiž dá s nízkonákladovými aerolinkami, u nichž můžete sehnat výhodnou letenku i měsíc dopředu. Přímo ve městě je poměrně hustá síť hotelů a apartmánů všech cenových kategorií, takže si mezi nimi vyberete přesně podle svého gusta. Doporučujeme určitě ubytovat se v centru města nebo co nejblíž některé ze stanic metra, abyste se vyhnuli zdlouhavému dojíždění autobusy.

Nezapomeňte, že na vstupy, dopravu po městě i různé portugalské pochoutky (třeba nejslavnější zákusek Pastel de Belém, malý pudinkový koláček sypaný skořicí, který se jí teplý i studený) budete potřebovat eura. Ta si můžete před cestou vyměnit v našich pobočkách Tourist Centra po celé republice.